68a29a43d3874f55Вперше в Україні у Львові провели трансплантацію легень для дорослого і пересадку серця для дитини. Ці операції провели медики лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова. Про це повідомили на сторінці медзакладу.

Напередодні ввечері 54-річний чоловік помер від геморагічного інсульту. Його стан був несумісний з життям. Та попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів.

Перші в Україні легені пересадили 56-річному львів’янину Віктору. Чоловік хворів на бульозну емфізему легень більше 10 років, три з яких він практично не виходить з дому – кисневозалежний. Без пересадки – не прожив би й кількох місяців. Трансплантацію провези наші кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою польських колег Пьотра Паска, Мачіей Урліка та Стасела Томаша, на рахунку яких - більше сотні пересадок легень. Вони приїхали до нас із міста Забже з Сілезького центру хвороб серця, де наша команда уже неодноразово проходила стажування.

Серце пересадили 13-річному юнаку Максиму з Волині, в якого в липні раптово стався інсульт. Декілька тижнів в реанімації. Серце хлопця не справлялось, терміново потрібна була пересадка. Трансплантацію серця провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця спільно з нашим дитячим кардіохірургом Віталієм Петровим.

Трансплантацію печінки провели 37-річній львів’янці Марії, що мала цироз. Ця хвороба не піддається лікуванню й молодій жінці потрібна була пересадка. Тут нам допомогли наші колеги з київської лікарні "Феофанія". Дякуємо Кирилу Хижняку, Артему Зелінському, Дмитру Харкову та головному лікарю Ігорю Семеніву.

Нирки отримали 40-річний Юрій родом з Донеччини та 45-річний Віталій з Тернопільщини. Обоє чоловіків хворіли на хронічний глоуронефрит та перебували на діалізі. Нирки пересадили медики нашого Центру трансплантології на чолі з Максимом Овечком.

А ще – вилучено рогівку ока, яку плануємо трансплантувати уже зовсім скоро.