У Польщі запроваджують нові умови прийому іноземців на сезонні та короткострокові роботи. Відповідні поправки до закону про популяризацію працевлаштування й установ ринку праці та до деяких інших законів ухвалив 22 червня сейм Республіки Польщі, – дізнався POLUKR.net з сайту сейму. Тепер законопроект скерують на розгляд у Сенат.
Запроваджені зміни дозволяють адаптувати національне законодавство Польщі до директиви ЄС про умови в’їзду та перебування громадян третіх країн (які не є членами ЄС) для роботи як сезонних робітників.
Відповідно до поправки, запроваджено додатковий сезонний дозвіл на роботу, який видаватиме староста. Іноземець зможе виконувати сезонні роботи протягом 8 місяців упродовж року.
Додаткові зміни також мають на меті спростити процедури, пов’язані з виконанням короткострокових робіт (до 6 місяців упродовж наступних 12 місяців) громадянами шести країн: Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна – на підставі заяв, зареєстрованих в районних бюро праці.
Нові правила щодо доступу іноземців до сезонної роботи стосуються громадян усіх країн, що не входять в Євросоюз і Європейський економічний простір.
Як деталізує «Польське радіо», запропоновані положення також передбачають створення реєстру праці іноземців. Він має містити дані про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу, заяви, які складають з метою внесення запису до реєстру, інформацію старости про відсутність можливості задоволення кадрових потреб на місцевому ринку праці.
Окрім того, закон передбачає внесення плати за реєстрацію заяви працедавця про намір працевлаштування іноземців. «Це зменшить зловживання та забезпечить фінансові надходження, які старости виконають для виконання цього завдання. Це дозволить повітовим управлінням праці ефективніше обслуговувати зацікавлених осіб. Планується, що платіж, вказаний у розпорядженні, буде невеликим і становитиме 30 злотих», – зазначено в обґрунтуванні до рішення.
Згідно із законом, заяву можуть не зареєструвати, якщо управління визнає, що її складено з корисливою метою або іноземець використає її для інших потреб, аніж виконання праці для вказаного суб’єкта. Роботу на підставі заяви, яку зареєструє староста, можна буде виконувати протягом шести місяців упродовж наступних 12 місяців.
Дата набуття чинності закону – 1 січня 2018 року, – повідомляє Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі. Тож до кінця 2017 працевлаштування іноземних громадян відбуватиметься відповідно до наявних правил. Крім того, до кінця 2018 року діятиме так званий перехідний період, тобто іноземці матимуть змогу працювати (не довше, ніж до кінця 2018 року) на підставі заяв, зареєстрованих в районному (Повітовому) бюро працевлаштування до кінця 2017 року.