У Трускавці обурені батьки відмовились робити ремонт класу власним коштом.

Про це Форпосту розповіла Ольга Хейфец.

За її словами, все почалося з батьківських зборів, на яких першим ділом почали піднімати питання про гроші.

«Клас просто в жахливому стані, там треба міняти труби, сантехніку, на стінах є грибок, з парт виступають цвяхи. Нас просто поставили перед фактом: ремонт треба робити власним коштом, грошей на це нема. Я не розумію, куди діваються кошти, які виділяють з бюджету на це все. Спочатку мова йшла про 500 гривень з дитини, потім вже до 1000 разом з якимись зошитами… І кінця краю тому нема. Так по всій Україні, ми вирішили, що треба ламати цю систему», - обурюється жінка.

За її словами, завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Орест Лобик, який прийшов на зустріч з батьками, хотів знайти винного, звільнити його і піти. Проте, люди не дали йому цього зробити.

«Сьогодні пройшла зустріч з журналістами і владою та батьками цілого класу. Також прийшли батьки з інших класів і шкіл запитати, чому класи в такому жахливому стані, та чому батьки мають робити ремонт за власні кошти. Ми, цілий клас виступили проти поборів, які вимагає від нас школа і будемо продовжувати боротьбу до кінця. Досить робити ремонти своїми силами, якщо держава на це виділяє шалені кошти, не підтримуйте цю ракову пухлину корупції яка всюди! Розслідування триває, заяви до прокуратури підписані батьками, також до мера, і вимагаємо зробити надходження коштів до бюджету школи прозорими. Батьки всієї України, приєднуйтесь, подолаємо ці побори разом!», - написала вона на сторінці спільноти «Варта1» у ФБ.

Голова батьківського комітету Марія Єващук, котра першого вересня поведе свою доньку Іринку у перший клас, розповіла, що у школі №3 склалася якась «нездорова ситуація». Вчителька запросила батьків, пояснила, що клас потребує суттєвого ремонту і потрібно, щоб батьки здали як мінімум по 500 грн за дитину.

«У класі 25 дітей. Більшість батьків не згідні із цим. Одні кажуть, що просто не мають грошей, бо і так потрібно книжки і багато чого іншого, а другі – принципово відмовляються, адже вважають, що це не правильно. Ми звернулися до директорки школи, яка вже багато років обіймає цей пост. Та Умнова Галина Іванівна сказала нам: «Я не говорила вам давати гроші! Якщо не хочете, то хай діти навчаються у такому класі». А клас схожий на стайню. Люстри падають, розетки відвалюються, штукатурка всипається, парти на яких я ще певно навчалася 20 років тому назад. Плюс, у класі навіть грибок з’явився. Тобто стан класу жахливий. Та директорка залишає цей клопіт на вчительку, яка відповідала за клас до того, і на вчительку, яка зараз за нього взялася. Але до чого тут вчителька? Ми ж знаємо, що на школу було виділено достатня кількість грошей державою. У місцевій нашій газеті писалося про п’ять мільйонів гривень на три школи Трускавця. Так де вони? Чому ми, батьки, повинні цим займатися? Звісно, я розумію, що така ситуація зараз по всій країні, однак це нездорова ситуація, коли гроші виділяються, а батьки все рівно мають робити ремонт. Це корупція», – розповіла Марія Єващук zik.