surdУ Львові в одному з греко-католицьких храмів проводять богослужіння мовою жестів. Священик, який опанував методику невербального спілкування, щотижня доносить людям із вадами слуху молитву. А також сповідає і дає життєві поради.

Для України це унікальна практика. А до прикладу, в сусідній Польщі такі богослужіння проводять уже 30 років поспіль, передає ТСН

Літургію жестовою мовою отець Михайло Фенканін побачив за кордоном - у Польщі. І захопився. Спочатку вивчив жести англійською мовою, потім - польською і, врешті, українською. Тепер уже чотири роки працює у Львові зі спільнотою глухонімих "Слідами Христа".

"Люди з вадами слуху мають постійний діалог зі священиком, священик спілкується на їхній мові, це дуже приємно. Я мав можливість бачити служіння для осіб з вадами слуху за кордоном, там переважно люди приходять і стоять, як у театрі", - каже священик храму Всіх Святих Михайло Фенканін. 

Богослужіння відрізняється від звичайного лише одним - священик увесь час повернутий спиною до престолу і обличчям до парафіян, щоб мати зоровий контакт з вірянами.

Отець Михайло повільно, майже речитативом говорить, і паралельно перекладає сказане жестовою мовою. Коли ж священик читає Євангеліє, то з перекладом допомагає семінарист Олег Плішило. Для нього жестова мова - рідна, її він вивчив першою, бо народився в сім'ї, де обоє батьків не чують.

Попри те, що у Львові живе понад тисяча людей, які не чують, на богослужіння до храму ходить лише півсотні осіб. Отець Михайло запрошує всіх на літургії жестовою мовою і збирається разом зі своїми підопічними на триденну прощу до Гошева.