1 56161456 2431834876875138 4936113167769010176 nЦе буде моя сповідь, ще поки що, поліцейського. Частинка патрульної поліції ... ладно, без сентиментів.

Про довіру та коммюніті. Довіру не так важко заслужити, як втримати. І стрімкі показники росту та падіння довіри протягом останніх 4 років це підтверджують. Я хочу, щоб мої діти бачили поліцію такою, якою я не встиг її зробити - сприймали поліцейського як захисника, який матиме достатньо повноважень і прав, щоб захистити та надати якісний сервіс, якого заслуговують громадяни. Я гордий, що нам з колегами з патрульної поліції вдалося розкрутити такий проект, як Pitbull Lviv (а проект на сьогодні вже діє у 7 містах України та продовжує розвиватись). КОЖЕН (це справді так, К-О-Ж-Е-Н) може долучитись до співпраці, при чому у зручний для нього спосіб - на рейді, за кермом, у справах, у вільний чи робочий час, анонімно чи в публічно в чаті або навіть покурюючи на балконі цигарку. Це дійсно безпрецедентна ініціатива відкритості, довіри та взаємодопомоги!

Про мотивацію, заохочення. Поліцейський - теж громадянин, який хоче відпочивати літом та зимою, на морі чи на лижах, возити за покупками свою сім'ю на якісному транспорті, мати можливість на дозвілля та саморозвиток, та мати заощадження на банківському рахунку на ,,чорний день''. Поліцейський, який зарплатою перекриває кредити та постійно знаходиться в боргах, не буде ефективним. Матеріальна неспроможність вбиває ентузіазм до роботи та заохочення ставати кращим. Жодним чином не виправдовую поліцейських, які потурають корупцію та недобросовісно дотримуються присязі, чим ганьблять і принижують честь поліцейського. Потрібно бути у грі до кінця, і виконувати те, що прописано. Більше того, виконувати це якісно і з віддачею. І тільки так.
.
Про конструктив та чесність. Я захоплююсь колегами та керівниками, які попри скептицизм, зраду, криву букву закону та сірість буднів, не просто знаходять в собі сили віддаватись службі так, як в перші дні, але і шукають та знаходять рішення, якими б непростими вони не були. Це достойно поваги. Роман Пилипенко, Tanya Kapys, Катерина Рибій дякую Вам за надані можливості, довіру та взаєморозууміння. Завжди вважав, що потрібно бути чесним не тільки перед іншими, але і перед собою. Визнаю - зарплата низька, мене не влаштовує. Мушу визнати, що це і стало однією з причин написання рапорту.

Я не майстер поліцейської прози та сподіваюсь, що мій текст зможе розігнати кров у жилах тих, хто сумнівається, стоїть на межі та шукає рішення. Робіть те, що Вам підказує серце і не помилитесь. І не забувайте, що нам і нашим дітям жити в середовищі, яке МИ створюємо сьогодні.

Ще хочу додати - ні разу не пожалів, що разом з сотнями найвідповідальніших, найвитриваліших і найзапальніших подав анкету весною 2015 року. Це неймовірний експіріенс. Це неймовірна можливість міняти життя, країну, місто, район зсередени, на вулиці, в громаді, серед знайомих. Варіантів маса, вибір є ЗАВЖДИ!

З повагою до всіх, хто це читає

ст. інспектор відділу зв'язків з громадськістю
Управління патрульної поліції у Львівській обл. ДПП
ст. лейтенант поліції
М.М. Ільчук