1 0 10919421 333726663481781 2603571484470548041 oПрофесорсько-викладацький колектив та працівники академії не отримали заробітної плати. Це ж стосується виплати стипендій для студентів.

Причина в тому, що в грудні 2019 року при підготовці Державного бюджету України прийнято рішення між міністерствами змінити підпорядкування академії від Міністерства освіти до Міністерства культури, молоді і спорту.

ПАРАДОКС- вирішили, але не зробили....

Досі немає рішення Уряду на таку зміну підпорядкування. Мінкульт не може виплатити зарплати працівникам академії, а у Міністерстві освіти вже не закладено грошей на ці зарплати. А отже - близько 500 викладачів і працівників, 600 студентів лише Львівської національної академії мистецтв не отримують передбаченої законом заробітної плати і стипендії...

Окрім Львівської національної академії мистецтв, у такій ситуації опинились ще три мистецькі вузи:
Київський Державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука;
Харківська державна академія дизайну і мистецтв;
Закарпатська академія мистецтв.

З початку грудня 2019 року і до сьогодні у колективах академій немає жодної інформації про те, коли буде засідання Уряду для прийняття постанови КМУ з цього питання.

Безчинство в галузі культури сьогоднішньої влади - це намагання помститися інтелектуальній еліті за послідовну підтримку курсу України до ЄС та НАТО і боротьба ПРИМІТИВІЗМУ проти ІНТЕЛЕКТУ.

З вимогою негайного відновлення фінансування мистецьких установ готуємо з Миколою Княжицьким спільний депутатський запит до прем‘єр-міністра України!