249545129 131756815875584 2742219675700626721 nАні бюджетна комісія, ані сама Львівська обласна рада сьогодні не змогли домовитися про компенсацію оплати за тепло для комунальних установ. Депутати ЄС сесію зігнорували, а голова Ірина Гримак її перенесла. Відтак усі комунальні установи ЛОР, якими і мають опікуватися області депутати, залишаються без тепла.

Це - обласні лікарні, ліцеї та інші освітні заклади, дитячі будинки, заклади культури, серед яких і музеї з унікальними колекціями, котрі потребують відповідного температурного режиму і вологості.

Попри те, що держава зменшила ціну на цей енергоносій рівно наполовину від ринкової ціни, Львівська обласна рада вперше за кілька років відмовилася дофінансувати різницю у ціні енергоносія.

Щороку у свій бюджет комунальні установи закладають кошти на енергоносії. Торік на літо це було 4 грн/м3, а на осінньо-зимовий період - 7 грн/м3.

Цьогоріч йшлося про 8-10 грн/м3. Такої масштабної “газової” агресії та шантажу Росії щодо цілої Європи, та України в тому числі, ніхто не передбачав. Однак вона сталася, і ринкова ціна газу в Україні виросла до 33-35 грн/м3.

Ніхто не придумав цю суму просто так - вона розрахована відповідно до Закону України “Про ринок природного газу”, котрий прийняла Верховна Рада 2015 року, при Президентові Порошенкові.

У цій ситуації держава зробила безпрецедентний крок: через меморандум між урядом, представниками органів місцевого самоврядування та Нафтогазом, ціну на енергоносії в опалювальному сезоні 2021-2022 вдалося зафіксувати у розмірі 16,5 грн/м3 з ПДВ та транспортуванням.

Різницю між планованими 8-10 та 16,5 грн/м3 і намагалися сьогодні компенсувати обласним комунальним установам до кінця року. З майже 150 мільйонів гривень, на які перевиконано обласний бюджет, станом на жовтень, для дофінансування енергоносіїв до кінця року всім установам потрібно близько 49 млн гривень. Таку суму ми запропонували. Воночас, якщо зима буде тепла, область зможе додатково зекономити.

Проте позиція фракції ЄС у Львівській обласній раді цього року інша. Голова бюджетної комісії Володимир Квурт запропонував залишити ці 49 млн гривень нерозподіленими невідомо доки і для чого. А потім ціла фракція зігнорувала засідання Львівської обласної ради, пославшись на ситуацію з коронавірусом. Може не вакциновані? 
Тому наразі укласти контракт з постачальником газу та оплатити енергоносії до кінця року бюджетні установи, які перебувають під опікою обласної ради, не можуть.

Хочу наголосити, що така позиція ЄС “що гірше людям - то краще нам” є позицією на боці нашого ворога Росії, бо це такий самий шантаж держави і нехтування безпекою людей. Я переконаний, політичні маніпуляції точно не мають бути важливіші, ніж безпека та здоров’я людей. Лікарні, школи, ліцеї, культурні установи і, найперше, люди не мають бути заручниками політичної гри Європейської Солідарності.