subsid3612213Вчора, 13 березня, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду прийняли Постанову у справі за позовом ПАТ «Львівгаз» проти ОСББ «Антонича 22» на користь останнього. Про це повідомив один із співзасновників «Ради співвласників житла», голова ОСББ «Антонича, 22» Юрій Бегляров.

Суд визнав неправомірними нарахування додаткових кубометрів газу після невдалої спроби встановити загальнобудинковий лічильник газу.

"Це рішення, звісно, ще не набрало законної сили, і ПАТ «Львівгаз» ще може подати касаційну скаргу. 

Вчорашню подію можна було би назвати нашою четвертою перемогою, але язик не повертається, тому що монополіст ПАТ «Львівгаз» вдався до єзуїтської політики: вони тепер встановлюють квартирні лічильники газу в усі будинки, окрім тих, мешканці котрих через судові процеси завадили їхньому свавіллю в оборудках з будинковими лічильниками. Але, сподіваємося, «завше так не буде!»

Повертаючись до нашої справи, ми би хотіли ще раз підкреслити вагомість рішення, яке було прийняте суддею Крупником Романом Володимировичем внаслідок глибокого системного аналізу:

По-перше, в своєму рішенні він зазначив, що «загальнобудинкові вузли обліку не забезпечують повний комерційний облік природного газу, оскільки, як зазначено в п. 5 "Тимчасового положення" від 16.05.2002 р. № 620, показання будинкового вузла обліку в будинках, де не встановлено квартирних лічильників газу, є лише підставою для подальшого розподілу обсягу спожитого газу між споживачами пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі». Це означає, що встановлення будинкових газових лічильників від самого початку являло собою порушення Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу».

І по-друге, розгляд даної судової справи він побудував практично на «старій» законодавчій базі, що існувала до прийняття нових славнозвісних законів України «Про житлово-комунальні послуги» і «Про внесення змін до ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку газу», які суттєво полегшили боротьбу з газовими монополістами. Тобто, спираючись на «стару» законодавчу базу, суддя Крупник Р.В. тим самим довів, що якби українські споживачі почали би звертатись до суду від самого початку і якби судді різних інстанцій глибше вникали би в суть «газової справи», то значно раніше стало би очевидним те, що оборудка з будинковими вузлами обліку газу є по суті аферою національного масштабу", - сказано у дописі Юрія Беглярова.

Нагадаємо, 14 грудня 2017 року рішення Господарського суду Львівської області також було на користь ОСББ «Антонича 22».

загрузка...