Детальніше...Реформа освіти передбачає перехід на компетентнісний підхід. Для світу це не новина – багато країн вже давно його дотримуються і досягають високих результатів, наприклад Сінгапур. Україна поки лише приміряє такий підхід на першокласників Нової української школи. EtCetera з’ясував, що таке компетентнісний підхід, чим він відрізняється від того, за яким діти вчилися досі, і чому за ним майбутнє, пише EtCetera.

Детальніше...Як і обіцяли, продовжуємо розповідати про цікавих українців, які захоплюють і надихають. Сьогодні цикл "Люди" поповнився ще однією чудовою історією про жінку, яка робить зі скла справжні витвори мистецтва. Прегарні фігурки зі скла не залишать вас байдужими. 

Детальніше...Навколо конкурсу на посаду директора Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві розгортається скандал. Найбільш реальний кандидат очолює заповідник понад 10 років. Однак не всі вважають його діяльність корисною – активісти збираються до Києва, щоб особисто розповісти про свої застереження. Про це повідомляє Дивись.інфо

Детальніше...За останній місяць в Україні двічі підпалювали табори ромів: 22 квітня представники ультраправих організацій зруйнували поселення ромів у Києві на Лисій горі, а 9 травня ситуація повторилася вже у Львові. В Україні починають з’являтися групи, як от Л.О.В.Ц.І. Члени цього об’єднання вишуковують на вулицях Львова людей ромської зовнішності і доправляють їх до відділку поліції, пише LB.ua Учасники групи стверджують, що хапають ромів, коли ті скоюють злочини - мовляв, так борються за безпеку міста. Однак фактично група зосереджується на злочинцях із лише однієї етнічної групи. Нацполіція у Львівській області, як свідчить відповідь на запит LB.ua, не бачить у таких діях порушення ні Конституції, ні інших законів України.

Детальніше...Вечір вівторка, 8 травня,  львів’яни поспішають з роботи, туристи із захватом і вигуками «о-ля-ля!» оцінюють архітектуру міста Лева, та, доходячи до Глинянської брами, кожен має змогу побачити демонтований та перекритий історично важливий місток у брамі Глинянської вежі. 

Детальніше...Останніми днями розгорівся серйозний скандал довкола дописів у соцмережі Facebook червоноградського “ехо-журналіста” Руслана Іванця, в яких він зневажливо висловлюється стосовно України та зневажає її державні символи. Чи це все ж таки нерозуміння з боку українців “філософських роздумів” пана Іванця, чи втрата здорового глузду в останнього, чи все ж таки систематичні грубі українофобські випади та водночас великий прояв любові до московського. А може пану Руслану бракує уваги з боку суспільства і він вирішив зробити собі таку піар кампанію. Про це далі у матеріалі.

Детальніше...У 2017 –  2018 роках у конкурентних закупівлях замовників Львівської області взяло участь понад 8,3 тис.  унікальних учасників, з яких 2,4 тис. – це підприємці та компанії з Львівщини. Експерти проаналізували закупівлі замовників Львівської області  та дослідили, які саме компанії є лідерами за кількістю бюджетних замовлень, хто з контрагентів отримав найбільше прямих підрядів, а також аутсайдерів на торгах, які брали участь у понад 10 закупівлях, але так і не здобули жодної перемоги. Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та досліджень.

Детальніше...У травні минулого року Петро Порошенко указом обмежив доступ до "ВКонтакті", "Однокласників", пошуковика "Яндекс" з його інструментами і поштового сервісу "Mail.ru". Вони, на думку президента, є "основними виробниками антиукраїнського ‎контенту".

Детальніше...У травні в Києві відбудеться презентація книги документів з архівів спецслужб, яку підготувала спільна польсько-українська група. Її назва – «Організація Українських Націоналістів в Польщі в 1944–1950 роках. Ліквідація керівних структур». Том налічує понад півтори тисячі сторінок, тож його довелося розділити на дві книги. Український історик Юрій Шаповал називає цей том«бандерівським». Із його виданням українські та польські дослідники вперше отримають доступ до унікальних документів спецслужб обох країн, які стосуються діяльності ОУН у Польщі 1944-1950 років та знищення проводу організації.

Детальніше...Два дні тому мережу сколихнуло повідомлення, що комісії ЛМР погодили виділення чималенької ділянки землі поблизу Стрийського парку та Парку культури ім. Б. Хмельницького. Значилася вона за адресою Стрийська, 48. Де там поблизу можна знайти майже пів гектара території, зрозуміти важко? Одразу пішли чутки, що буде відібрано частину парку і що, мовляв, питання лобіюють певні політики, а будинок збудують суто для народних депутатів. В ході розслідування було спростовано більшість припущень, але вдалося довідатись дуже багато інших цікавих речей, які розкривають те, хто у Львові господар.

Репліка

Ніщо так не відбиває бажання піти до церкви, як уроки християнської етики в школі
Наталія Липська

Ніщо так не відбиває бажання піти до церкви, як уроки християнської етики в школі

Моїм дітям 15 і 19 і в одному і в другому випадку мене ніхто не питав чи я хочу той урок, він просто з'являвся в розкладі. І в обох випадках це була профанація і нав'язування власного бачення вчителя на те, як нам треба вірити і проявляти свою любов до Бога.

1z

vp

vp

Форпост на Facebook