Працівники ЛМКП «Львівводоканал», відповідно до доручення виконавчого комітету ЛМР, провели аналіз і дослідження водоспоживання мешканців сіл Малехів і Великі Грибовичі у порівнянні з мешканцями Львова. Аналіз показав, що середньомісячне споживання води на одного абонента (домогосподарство) м. Львова становить 6 м3, а в с. Малехова — 40 м3, в с. Великих Грибович — це 24 м3 води. ЛМКП «Львівводоканал» офіційно надіслав кожному мешканцю цих сіл договори на водопостачання. Причиною цього є те, що мешканці Грибович використовують воду для поливання городини, яку вирощують у теплицях. З 1 червня 2018 року підприємство розпочне надавати послугу згідно з чинним законодавством. Безкоштовною буде соціальна норма 1,5 м3 води на одного мешканця в місяць, а за понаднормове споживання води потрібно буде оплачувати. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
«Відповідно до протокольного рішення виконавчого комітету, ми провели дослідження водоспоживання в населених пунктах Малехів і Великі Грибовичі. Водопровідні мережі, які знаходяться на території цих населених пунктів, знаходяться у задовільному стані. Вони повністю забезпечують мешканців цих населених пунктів послугами, які ми надаємо.
Разом з тим, ми встановили у цих населених пунктах лічильники, відповідно до показів яких зробили аналітику водоспоживання. Ми провели аналіз, скільки споживають води мешканці міста Львова і цих сіл. Якщо взяти середньомісячне споживання води на одного абонента (домогосподарство) м. Львова — це 6 м3, то в с. Малехів — це 40 м3, а в с. Великі Грибовичі — це 24 м3 води.
Ми теж проаналізували, куди мешканці цих сіл використовують такий великий об’єм води. Ця вода використовується не на побутові потреби, а використовується за іншим призначенням — у цих селах розвивається підприємництво. Тобто за рахунок міста Львова люди проводять свою господарську діяльність з метою отримання прибутку. Зокрема, у с. Великі Грибовичі 90% мають теплиці. У Малехові цей відсток трохи менший, проте там роблять ставки, розводять рибу, мають квітники", — доповів під час засідання виконавчого комітету Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал».
«Тобто люди там вирощують цибулю, часник, редиску. По 40 м3 на одну людину замість 6 м3, які використовують в середньому мешканці Львова. 90% людей в Грибовичах мають теплиці і використовують міську воду для поливу, яку їм місто надає безоплатно. А в с. Малехові займаються квітникарством. Фактично нема якихось непрогнозованих витоків. Фактично, оце перевищення лімітів, яке є по споживанню води, йде виключно на отримання прибутків від садівництва і городництва. І це все відбувається коштом громади міста Львова», — сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
«Ми зустрічалися з мешканцями цих населених пунктів, провели з ними роз’яснювальну роботу. Ми отримали від селищних рад повністю списки усіх мешканців і усім розіслали договори на укладення угоди з нами на водопостачання. Відповідно, з 1 червня 2018 р розпочнемо надавати цю послугу. Розуміння є. Частина договорів вже підписана. Згідно з законодавством, оскільки ми офіційно їм надіслали договори і навіть якщо вони їх не підпишуть, ми маємо право виставляти рахунки.
Ми роз’яснили мешканцям як буде проводитися нарахування. Зокрема, вартість 1,5 м³ води місто й надалі буде компенсувати, тобто цих 1,5 м3 мешканці сіл Малехів і Великі Грибовичі отримуватимуть безкоштовно — це встановлена санітарна норма на одного мешканця, незалежно є лічильник, чи його нема. Також вони мають право на пільги і субсидії — це додатково може бути в межах 4 м3″, — розповів Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал».
За словами заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергія Бабак, є ще один варіант здешевлення води, яку мешканці сіл Малехів і Великі Грибовичі будуть отримувати — утворити комунальне підприємство, яке укладе договір ЛМКП «Львівводоканал», і вже воно постачатиме воду мешканцям цих сіл. За таких умов тариф на воду у цих населених пунктах може бути удвічі меншим.
Присутній на засіданні виконавчого комітету депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк, виступив з ініціативою дати доручення і дослідити стан ґрунтів у с. Мелехів і В. Грибовичі, оскільки активісти цих населених пунктів стверджують, що ґрунти там отруйні, і що є значний рівень захворюваності населення.
«Ця пропозиція є логічною, щоб ми дослідили якість цієї продукції і ці ґрунти. Якщо ці ґрунти є дійсно проблемні, про це треба відверто говорити громаді, тому що це все потім у нас на базарах опиняється. А якщо там все нормально, то все нормально. Просто нас цікавить виключно правдива об’єктивна інформація. І ще раз наголошую: ми мешканців Грибович і Малехова будем підтримувати і воду вони мають безперебійно», — резюмував міський голова Львова.