1 0 твоє
фото: "Твоє місто"
У Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні почали експериментальне використання українського лікарського засобу "Біовен".

Як розповів заступник директора інфекційної лікарні Ігор Берник, препарат використовують у комплексній терапії з іншими медикаментами для лікування хворих на Covid-19, пише "Твоє місто".

За словами Ігоря Берника, препарат вже давно є на ринку, його використовують для лікування інфекційних захворювань, вірусних і бактерійних.

"Ми робимо лише свою частину дослідження. Саме дослідження полягає в тому, щоб оцінити ефективність використання "Біовену" в комплексній терапії пневмонії при коронавірусній інфекції. Тобто ми не використовуємо один цей препарат, а додаємо його до інших, які призначаються важким хворим із підтвердженим діагнозом Covid-19 і тим, які мають пневмонію", – говорить Ігор Берник.

Хворим на коронавірус, каже лікар, призначають також антибіотики, дезінтоксикаційну терапію тощо.

Наразі "Біовен" давали лише трьом хворим. Ігор Берник розповідає, що вони були в реанімації у важкому стані, наразі двоє переведені з реанімації у відділення для подальшого лікування.

"Результат є, але ми наразі не можемо сказати, що допомогло, тому що хворі отримували й інше лікування. Це завдання науковців, яким ми передаємо показники пацієнтів і які будуть далі цим займатись, визначити ефективність за своїми критеріями", – каже медик.

Перед тим, як призначити пацієнтові «Біовен», йому розповідають, що це за препарат, пояснюють його дію і отримують згоду.

"Цей препарат дає антитіла до вірусів, але там немає антитіл до коронавірусу. Він має дві дії, що допомагають боротись з Covid-19. По-перше, препарат зменшує цитокіновий шторм (коли імунна система надто бурхливо реагує на інфекцію – ред.), а, по-друге, коли при коронавірусі приєднується бактерійна чи інша флора, препарат містить антитіла, що допомагають із цим боротись, щоб стан пацієнта не ускладнювався ще однією хворобою", – пояснює Ігор Берник.

"Біовен" – розчин для інфузій, що містить імунологічну білкову фракцію імуноглобуліну G.