54831213dc147a3836e3bc9491f2e068 XLЯк повідомила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова та керівниця міського штабу з протидії коронавірусу, станом на 08:00 год у Львові та на Львівщині підтверджено 2526 випадків інфікування коронавірусом, з них 92 — летальні. Упродовж доби зафіксовано 2 нові смерті від ускладнень, спричинених COVID-19.

Ввечері 11 червня померла пацієнтка 8 міської лікарні - 68-річна львів'янка. Жінка мала низку супутніх захворювань: негоспітальна двобічна пневмонія, дихальна недостатність, дифузний кардіосклероз, гіпотиреоз. Позитивний результат ПЛР-тестування на коронавірус отримали 2 червня.

Того ж дня померла ще одна жінка — пацієнтка Центру легеневого здоров’я. Мешканка Пустомитівського району, 1951 року народження, була в реанімації з 1 червня, із 3 червня — на апараті ШВЛ. Позитивний ПЛР-тест отримали 2 червня.

Нагадаємо, загалом від часу карантину у місті й області від коронавірусу одужало 598 пацієнтів. За вчорашню добу лабораторні центри в місті провели 534 ПЛР-тести, з яких 112 — позитивні (з них 60 — це мешканці Львова).

У відсотковому співвідношенні проведених ПЛР-аналізів та кількості виявлених позитивних результатів ситуація із поширенням коронавірусу у Львові залишається стабільною. Про це розповів головний медик Львова Володимир Зуб.

"Ми спостерігає збільшення кількості виявлених позитивних результатів на COVID-19. Якщо проаналізувати, за які дні ці позитивні результати приходять, то ситуація загалом незмінна. Вчора ми отримали 125 позитивних ПЛР-тестів (з них 75 — Львів), які охоплюють діапазон від 22 травня до 10 червня. Тобто якщо ми від тої цифри віднімемо позитивні результати за добу за ці всі дні (22, 23, 24 травня…), то ми вийдемо на ту ж цифру близько 60 випадків за добу. Просто пізно приходять результати і зараз всі накопичуються, подаються в статистиці в один день. Кількість виявлених випадків коронавірусу залишається сталою, просто ми пізніше отримуємо результати.

Зі статистикою взагалі утворюється дивна ситуація. Треба рахувати не тільки кількість і абсолютність, а й відсоткові показники. Кожна територія країни має різну кількість населення. Некоректно порівнювати місто і область. Для порівняння потрібно обирати критерії, по яких можна зіставити ту чи іншу територію: місто порівнювати з містом, орієнтуватись на виявлені випадки на 10 чи 100 тисяч населення. Ми б хотіли порівняти нашу ситуацію з іншими територія України, але МОЗ чомусь не оприлюднює кількість проведених тестів, лише позитивні результати. Системної подачі офіційної інформації, на основі якої можна було б провести порівняльний аналіз, ми знайти не можемо.

Але важливо розуміти, що розслаблятись не можна, адже коронавірус серед нас. Він продовжує передаватись від людини до людини через повітряний і контактний шляхи", — сказав Володимир Зуб.