bud dabf1Аукціон із продажу семиповерхової будівлі площею 8 273,8 м². на площі Адама Міцкевича,8 не відбувся. Ця будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, вона належить ПрАТ «НАК «Надра України» на праві приватної власності.

Пише Твоє Місто з посиланням на сайт електронних торгів «ProZorro.Продажі», торги не відбулися через те, що на них подався лише один учасник – приватне підприємство «Західний буг». А відповідно до вимог, для проведення аукціону потрібно щонайменше пропозиції від двох учасників.

Стартова ціна зазначалася у 445 млн грн. За даними платформи Youcontrol, ПП «ЗАХІДНИЙ БУГ» зареєстроване у 2003 році у Радехівському районі. Його керівником є Василь Коцупир. Власниками підприємства є Валерій Овчарук, Юрій Гладун і Оксана Друль. Також частку 9,99% має Віталій Сікорський, який є також співзасновником ТЗОВ «Радехівський цукор». Кінцевим бенефіціарним власником ТЗОВ «Радехівський цукор» є відомий бізнесмен Володимир Матківський.

Нагадаємо, що Національна акціонерна компанія «Надра України» виставила на продаж будівлю на вул. Міцкевича, 8 у Львові, відому як перший у місті хмарочос та Будинок книги.

Ініціатором реалізації майна виступило саме ДП «Західукргеологія», адмінапарат якого розміщений у цій будівлі, аби отримати від продажу кошти для погашення боргів та уникнути банкрутства підприємства. Станом на 1 червня 2020 року заборгованість підприємства становила понад 90 млн грн, у тому числі 5,5 млн грн до бюджету та 16,5 млн грн до Пенсійного Фонду України.

Раніше на електронному майданчику «Вер-Тас» з’явилось оголошення про продаж пам’ятки місцевого значення на площі Міцкевича, 8 у Львові. Будинок Шпрехера, відомий також як Будинок книги, продавали тоді за стартовою ціною 16,2 млн доларів США. Міськрада Львова просила НАК «Надра України», що є власником будинку на площі Міцкевича, 8, зберегти у будівлі історичну аптеку.

Для довідки

Будинок звели за проєктом архітекторів Юліуша Цибульського та Фердинада Касслера, який звів для Шпрехера не одну будівлю (візитівкою Касслера є теперішній будинок профспілок на початку проспекту Шевченка, споруджений наприкінці 20-х років минулого століття).

На той час проєкт виявився скандальним, адже у місті дозволено було зводити споруди, не вищі за 4 поверхи. Так, це був перший львівський хмарочос.