largeХірурги врятували 13-річного хлопця з ознаками обтураційної кишкової непрохідності, викликаної дивертикулом Меккеля. Про це інформує “Охматдит” міста Львова.

Усе почалося з банальних блювоти і температури, симптоми нагадували вірусну інфекцію. Його лікували від вірусної інфекції, хлопцеві стало краще, але наступного дня знову погіршало. Блювота із застійним кишковим вмістом і різкий біль у животі - це вже ознаки, не характерні для інфекцій.

"Ми відразу зробили рентген і побачили на знімку ознаки кишкової непрохідності. Хлопець був дуже виснажений. Ми прийняли рішення про діагностичну лапароскопію: виявлено тонко-тонкокишковий інвагінат (кишка защемлюється у кишці). У хлопця були різко перероздуті петлі кишківника. Причиною защемлення кишки став дивертикул Меккеля - рудимент первинної кишки у зародка. У нормі він мав би спастися і атрофуватися, коли дитині перев’язали пуповину. У нашого пацієнта він зберігся до 13 років", - розповідає хірург Андрій Дрочак.

Команда хірургів ОХМАТДИТу прийняла рішення перейти на відкриту операцію - серединну лапаротомію. Інвагінат займав 40 см кишки! Уражений відрізок кишки довелося видаляти - усі 40 см мертвої кишки.

"У цього пацієнта дивертикул Меккеля був дуже довгий. У 13 років в ньому почався запальний процес. Під час перистальтики дивертикул втягнувся у тонку кишку. Коли тонка кишка втягується у тонку кишку, то дуже швидко наступає некроз, кишка просто гине. Коли тонка кишка затягується у товсту, це не так небезпечно", - пояснює хірург.

Під пильним оком реаніматологів хлопець впевнено одужував. Лікарям вдалося запустити кишківник, хлопець уже ходить, їсть і уже зовсім скоро повернеться до звичайного життя.