f2 8ecd3Два дні тому мережу сколихнуло повідомлення, що комісії ЛМР погодили виділення чималенької ділянки землі поблизу Стрийського парку та Парку культури ім. Б. Хмельницького. Значилася вона за адресою Стрийська, 48. Де там поблизу можна знайти майже пів гектара території, зрозуміти важко? Одразу пішли чутки, що буде відібрано частину парку і що, мовляв, питання лобіюють певні політики, а будинок збудують суто для народних депутатів. В ході розслідування було спростовано більшість припущень, але вдалося довідатись дуже багато інших цікавих речей, які розкривають те, хто у Львові господар.

Найперше інформацію про виділення землі на Стрийській, 48 поширив на своїй Фейсбук-сторінці журналіст та громадський активіст Руслан Оруджев. 

Під його дописом відразу з’явилося чимало коментарів у розвиток теми, як саме вділять цей кусок землі, хто і для кого буде будувати там житло. Наступний допис журналіста супроводжувався двома документами, які й наштовхнули на думку, що не все так однозначно у цьому рішенні комісії, а також про те, що слід з’ясувати – а про яку саме ділянку йдеться.

З вихідних даних були лише назва фірми – ТОВ «Українська майстерня телебачення» (підписант – Андрій Кісера) та адреса – Стрийська, 48. З цього і розпочалось розслідування ІА ZIK.

Будівельники з «Української майстерні телебачення»
За даними системи YouControl керівником ТОВ «Українська майстерня телебачення» є Андрій Кісера – близький соратник народного депутата Дмитра Добродомова, член політради партії «Народний контроль». Зареєстроване підприємство у м. Львові на вулиці Чупринки, 121 а. Розмір статутного капіталу – 2,6 млн грн. 

Засновником підприємства зазначено Погребенника Андрія Ігоровича. Він походить з Івано-Франківщини, Снятинського району, смт. Заболотів. Був помічником народного депутата 6 скликання Лесі Оробець (Блок «Наша Україна-Народна самооборона»).

Але, що цікаво, він не значиться, як прийнято, кінцевим бенефіціарним власником, тобто вигодонабувачем на підприємстві з доволі значним статутним капіталом. А це наводить на припущення, що прибуток від діяльності фірми може осідати у зовсім інші кишені.

Гіпотезу про те, що таким чином, скоріш за все, намагаються приховати реального власника, підтверджує і те, що із заявою до Львівської міської ради звернулися не фізична особа чи будівельна фірма, що було б логічно, а непрофільне ТОВ? Адже серед видів діяльності «Української майстерні телебачення» значиться:

-Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм;
-Видання звукозаписів;
-Діяльність у сфері радіомовлення;
-Діяльність у сфері телевізійного мовлення (основний);
-Діяльність у сфері проводового електрозв’язку;
-Консультування з питань інформатизації.
Чи означає, що там буде нова телевізійна студія чи радіо? Зовсім ні. У проекті ухвали, який, до речі, пройшов дві комісії і скерований на голосування в сесійній залі, значиться «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». 

Складний конструктивізм будинку на Стрийській, 48
Якщо глянути на земельну ділянку за адресою Стрийська, 48, то там можна побачити добротний будинок на три поверхи у стилі міжвоєнного конструктивізму. По сусідству з ним на прилеглій вулиці Літній розміщений так званий «будинок скульпторів», у якому у 30-ті роки ХХ ст. мешкала відома польська мисткиня Яніна Райхерт-Тот, а після війни – відомий скульптор Євген Дзиндра, про що сповіщає пам’ятна таблиця на фасаді. Будинок внесено до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення під охоронним номером 2147.

Цей комплекс будинків, окреслений вулицями Стрийська, Літня та Лижвярська, становить унікальний цілісний комплекс споруд у стилі конструктивізму, який називають «Стрийським узгір’ям». До речі, по сусідству з цим районом, на території теперішніх Стрийського парку та Парку цультури і відпочинку ім.. Б. Хмельницького ще до 70-их років ХХ століття діяв Стрийський цвинтар.

Та повернемось до ділянки Стрийська, 48. У проекті ухвали йдеться:

«Надати ТОВ «Українська майстерня телебачення» дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,4400 га на вул. Стрийській, 48 для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку за рахунок земель, що не надані у власність або користування, з подальшим переведенням їх до земель житлової та громадської забудови».

Де на цьому клаптику було наміряно майже пів гектара землі? І що означає таємниче «за рахунок земель, що не надані у власність або користування, з подальшим переведенням їх до земель житлової та громадської забудови»? Враховуючи суцільну щільну забудову, а також суміжність з вулицями Стрийською та Літньою, може йтися або про весь історичний квартал, який піде під знос, або про шмат Парку культури і відпочинку через дорогу.

Але, виявляється, йдеться про зовсім іншу територію. Під юридичною адресою Стрийська, 48 зареєстрована величезна площа, що залишилася від колишнього заводу «Львівприлад», – це трохи далі по Стрийській – у кварталі на перехресті з вулицею Сахарова.

Хто купив «Львівприлад»: Добкін-Кернес, ВО «Свобода», друг Садового та російський капітал
Про те, що на території колишнього заводу «Львівприлад» планується будівництво офісних та житлових споруд, заговорили ще у кінці 2015 року.

За даними журналістів, майно «Львівприладу» викупили на аукціоні у 2007 році дві фірми – «Північ, ЛТД» та «Гуманітарний проект». При тому, до другого підприємства має безпосереднє відношення колишній заступник генерального директора ДП «Львівприлад», депутат ЛМР від ВО «Свобода» минулого скликання Роман Плахтій. Саме він був першим директором та головним бухгалтером «Гуманітарного проекту». І, виглядає, саме він активно «приватизовував» держпідприємство всередині 2000-их. Його викупило тоді за суму, в сучасному еквіваленті, 3,5 млн доларів «Північ, ЛТД», а «Гуманітарний проект» Плахтія був лише їх формальним конкурентом.

Компанія «Північ, ЛТД» має харківську прописку і пов’язують її з одіозним тандемом Кернеса та Добкіна.

У тому ж 2015 році частину території «Львівприладу» хотіли забудовувати ТОВ «Львів Стандартбуд». Ця фірма заснована у 2015 році спеціально під цей проект. Її директором є давній соратник Андрія Садового, колишній директор міського департаменту «Євро-2012» та управління транспорту Олег Засадний.

За даними з відкритих джерел, 25% ТОВ «Львів Стандартбуд» належить 29-річному Ярославу Марчуку, мешканцю міста Калуш, а 75% – кіпрській компанії POLLENTIA ENTERPRISES LIMITED, кінцевим бенефіціаром якої вказано громадянку Росії Людмилу Саламатіну. Саме її чоловік – Григорій Саламатін, у харківській пресі згадується, здебільшого, як партнер Михайла Добкіна, пов’язаний з кримінальними колами. Крім того, Григорій Соломанін свого часу був директором з економічних питань харківського ТОВ фірма «Північ, ЛТД», першим власником якого був Геннадій Кернес.

Заявка на ділянку від ТОВ «Українська майстерня телебачення»
У розпорядженні редакції ІА ZIK є заявка ТОВ «Українська майстерня телебачення» від 22.01.2018 (зареєстроване у Львівській міській раді 22.01.2018 за № 2-1554/АП-2403) на відведення земельної ділянки, прив’язаної до Стрийської, 48, під забудову.

Тут, у переліку документів, вказано, що у додатку вкладено договір купівлі-продажу та витяг про реєстрацію прав власності. 

Потрібно зазначити, що заява написана з помилкою, адже вказано дату подання 22 січня 2017 року. Вже сама реєстрація відбулася під правильною датою – 22 січня 2018 року.

Перевіривши Реєстр прав власності на нерухоме майно, з’ясували, що справді «Українська майстерня телебачення» близько року тому, 20 квітня 2017 року набула у власність два об’єкта нерухомого майна, площею 136,4 м кв та 3298 м. кв. за адресою Стрийська, 48. 

Звідки насправді ростуть ноги
З наведених вище даних випливає, що проект забудови території колишнього заводу «Львівприлад» пов’язаний з «харківськими», людьми, наближеними до мера Львова Андрія Садового, народного депутата Дмитра Добродомова, а також середовища від партії ВО «Свобода».

Свободівець Плахтій «приватизовував» підприємство та й надалі, ймовірно, пов’язаний з його теперішніми власниками.

Значна частину території заводу зараз належить ТОВ «Львів Стандартбуд», директором якої є соратник Андрія Садового – Олег Засадний.

Тепер фактично готова ухвала про те, щоби частину території віддати під забудову структурі, яка може мати зв’язок з Дмитром Добродомовим. Як йому вдалося влізти у цей проект? Можна припустити, що тут не обійшлося без «сірого кардинала» місцевої політики Ігоря Кривецького, відомого під псевдом «Пупс», який, з одного боку є однією з ключових осіб у ВО «Свобода». А з іншого – нещодавно поєднав зусилля з командою Добродомова на каналі НТА, де також фігурує і директор «Українська майстерня телебачення» Андрій Кисера.

Тому, не виключено, що саме пан Кривецький і може бути тим прихованим кінцевим бенефіціаром «Української майстерні телебачення».

Нагадаємо також, що народний депутат Дмитро Добродомов, окрім згаданого будівельного проекту та медійного – на каналі НТА, нещодавно засвітився і в ресторанному бізнесі. І при чому, з характерним для нього епатажно-скандальним присмаком. Відкриваючи на вулиці Театральній ресторан швидкої їжі «Оpen», було проігноровано думку мешканців будинків та проводився несанкціонований вріз у систему каналізації та водопостачання.

1 BA3D697C1E50C5 2 D50157BFE3 4 B3F4FB83EC99

 

Джерело: Zik

 

загрузка...