1 prozoro 629x375 629x336Військова частина А4623, яка розташована у місті Кам’янка-Бузька на Львівщині, 18 червня, за результатами відкритих торгів, повідомила про намір укласти договір з ТОВ “Український радіаторний завод “Кроніт” на поставку 8 теплообмінників загальною вартістю в 369,6 тис. грн.

Участь у закупівлі взяло лише двоє учасників з Миколаївської області:  ТОВ “УРЗ “Кронід” та ПП “Югтехелектро”, яке запропонувало дорожчу ціну – 370 тис. грн.

Це вже друга спроба військових закупити обладнання для системи опалення. Вперше військова частина оголосила аналогічний тендер 7 травня, але участь взяло лише одне ТОВ “УРЗ “Кронід”, тож торги відмінили.

Аби закупити необхідні теплообмінники, військові у своїй тендерній документації прописали технічні та якісні характеристики товару, вимагали від учасників надати сертифікати якості від виробника, а також цілий ряд довідок та гарантійних листів, які б підтверджували досвід та спроможність учасників виконати замовлення.

Натомість миколаївський “Український радіаторний завод “Кроніт”, який і став переможцем торгів, взагалі не завантажив жодних документів у систему ProZorro. Будь-які документи також були відсутні на закупівлі, яку військові оголошували 7 травня.

ТОВ “Український радіаторний завод “Кроніт” зареєстрований у місті Миколаєві в 2000 році. За 18 років свого існування завод “Кроніт” почав отримувати бюджетні замовлення лише у 2017 році. Так, ТОВ “УРЗ “Кронід” вже має два укладених договори з військовими частинами Миколаївської та Дніпропетровської області на загальну суму 288 тис. грн.

Радіаторний завод “Кріоніт” належить Олександру Швецю та його дочці Наталії Довгошиї. З травня 2014 по березень 2015 року Олександр Швець був в.о. директора Миколаївського бронетанкового заводу.

У липні 2015 року Військова прокуратура центральних регіонів України розпочала кримінальне провадження проти Олександра Швеця за фактом зловживання службовим становищем та розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах. В ухвалі суду йдеться про те, що наприкінці 2014 року Миколаївський бронетанковий завод отримав 59,13 млн грн по двох договорах щодо ремонту техніки. Олександр Швець розмістив дані кошти на депозиті в недержавному банку “Київська Русь”, який збанкрутував в березні 2015, а відтак на депозитах заводу було заблоковано 26,45 млн грн. Також Олександр Швець передав своєму ж  ТОВ “УРЗ “Кронід” 4 двигуни “lveko” на суму майже півмільйона гривень, а також перерахував фірмі 2,1 млн грн. на погашення заборгованості. Крім того, екс- керівник заводу перерахував 40,76 млн грн. профспілці бронетанкового заводу, тоді як сума профспілкових внесків мала складати тільки 87 тис. грн. Слідство триває і досі.

Експерти “Центру громадського моніторингу та досліджень” звернулись як в Західний офіс Держаудитслужби з вимогою перевірити виявлені порушення, так і до замовника з рекомендацією відхилити пропозицію ТОВ “УРЗ “Кронід”, яке не подало жодного документу.

загрузка...