1 740938nshot 1
Фото: Гал-Інфо
У львівському храмі Пресвятої Євхаристії УГКЦ (Домініканський собор) тривають ремонтні роботи із заміни даху та реставрації вітражів. Проект, загальна вартість якого 9 мільйонів гривень, планують реалізувати впродовж 2018-2019 рр.

Про це сьогодні, 16 жовтня, під час брифінгу повідомила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, передає кореспондентка Гал-інфо.

За її словами, ремонтні роботи розпочались у храмі ще в травні 2018 року.

"Цей величний храм потребує реставрації. Востаннє вона проводилась тут 10 років тому - тоді поміняли покриття основного купола церкви. Але інші частини даху досі були покриті старою бляхою, яка катастрофічно протікала. Тому перше, що потрібно було зробити тут, - це поміняти конструкцію даху, яка прогнила, і замінити покриття на мідне. Ці роботи досі тривають, оскільки проект розрахований на 2018-2019 роки", - пояснила Лілія Онищенко.

Окрім цього, в храмі також триває реставрація трьох вікон із вітражами, виготовлених у 70-ті роки ХХ століття, та шести вікон із кольоровим склом. Як пояснила чиновниця ЛМР, вікна також сильно протікали, тому потребували негайної реставрації.

Всього впродовж 2018 року на ремонтні роботи у Домініканському соборі з міського бюджету було виділено близько 1,5 млн. гривень. Згодом у храмі також планують відреставрувати сходи, але ці роботи виконуватимуться не за бюджетні кошти.

Нагадаємо, у 2018 році у бюджеті розвитку Львова на проведення реставраційних і ремонтних робіт управління охорони історичного середовища передбачило 36,1 млн. гривень. Так, цьогоріч планують завершити ремонт в церкві св. Параскеви П'ятниці - це гідроізоляція і реставрація стін. У храмі св. Трійці на вул. Тершаківців тривають ремонтні роботи у дзвіниці і на даху. Роботи планують завершити до нового року. Також розпочались роботи з капітального ремонту сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної) та ін. Окрім цього, управління виготовляє проектно-кошторисну документацію на реставрацію фасадів храму Миколая, що на вул. Грушевського, і церкви св. Іллі, що на вул. Дорога Кривчиць.

загрузка...