1 e75n67s35h8o3t 1У МОЗ впевнені, що підвищення акцизів є найдієвішим способом боротьби з курінням.
 
Україна чекає планове підвищення акцизів на сигарети. В результаті таких змін в найближчі роки пачка сигарет коштуватиме мінімум 100 гривень, – пише ТерМедіа, посилаючись на ОбозTV.

Генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський вважає, що через таке підвищення цін мільйони українців позбудуться шкідливої звички. “Навіть підвищення ціни на 5-6 гривень в 2019 році продовжить зниження споживання сигарет, відповідно, буде позитивний ефект для всього населення України, переважно курців”, – зазначив Скіпальський.

Скіпальський підкреслив, що підвищення акцизів є найдієвішим способом боротьби з курінням. “Є міжнародна формула, що підвищення ціни на цигарки на 10% призводить до зниження споживання сигарет на 2-5% в залежності від бідності чи багатства країни. В минулому році у нас в середньому зросли акцизи на 30%. Ціну підвищили вище рівня акцизів. В середньому ціна на сигарети виросла на 24% при рівні інфляції в 9,8%. тобто в чистому вигляді – на 14%. і ми маємо падіння продажів і вживання на рівні 17%. при цьому надходження до державного бюджету зросли на 10%”, – пояснив Скіпальський.

У МОЗ уточнили, що кількість курців серед українців постійно зменшується.

 

загрузка...