земля делитьНа Львівщині триває боротьба за землю.

"У той час, коли очільник ЛОДА підписав розпорядження про видачу бійцям АТО земельної ділянки на території колишнього військового містечка №230 у с. Малі Голоски, у справу втрутився сумнівний садовий кооператив. Представники цього корпоративну називають себе добровольцями і намагаються заволодіти цією землею", - про це повідомила голова Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих Богдана Сірків.

«Сьогодні горезвісна активістка Олена Живко заявила, нібито голова ЛОДА Олег Синютка позбавив землі кількох десятків АТОвців-добровольців. Вона скаржилась на те, що добровольці з обслуговуючого кооперативу «Садівниче товариство «Краєвид» не отримали земельної ділянки від ЛОДА, однак не зазначила, що ця земля вже на законних підставах закріплена розпорядженням очільника області №661/0/5-16 для бійців АТО 8 вересня минулого року», - зазначає Богдана Сірків.

Голова кооперативу «Патріот» Костянтин Дерюгін запевняє, що саме кооператив «Патріот» першим звернувся по земельну ділянку до ЛОДА. Коли бійці АТО вишукували земельну ділянку і звертались щодо неї до Олега Синютки, то нікого з кооперативу «Краєвид» поруч не було. Більше того, і «Всеукраїнському об’єднанню учасників АТО», і ГО «Інвалідів–учасників АТО» пропонували спільно займатися питанням цієї земельної на території колишнього військового містечка №230 в с. Малі Голоски. Однак ці організації відмовилися.

«Те, що говорять представники «Краєвиду» – неправда і маніпуляція. Про розпорядження, яким незадоволені в «Краєвиді», ми просили голову ЛОДА ще влітку 2016 року: вишукали ділянку, зібрали повний пакет документів і звернулися до Олега Синютки. Пан Синютка видав у вересні розпорядження №661/0/5-16, і все було справедливо».

Костянтин Дерюгін додає, що у кооперативі «Патріот» зібралися більшість АТОшних громадських організацій та військових формувань - всього 25.

«Доки ми не отримали цього розпорядження від Олега Синютки, ніяким «Краєвидом» у цій справі і не пахло. Вони почали виставляти претензії до нас і до ЛОДА вже після погодження нам землі – подали до суду, намагалися впливати на рішення суду. Себто першими про цю земельну ділянку заговорили ми, зробили все згідно чинного законодавства, а тепер нас ще й звинувачують у відбиранні землі!

Водночас, голова садово-дачного кооперативу «Краєвид» Володимир Кузьма запевняє: 70 ветеранів АТО з Української добровольчої армії Яроша стали жертвою указу голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки. Мовляв, своїм розпорядженням №858/0/5-16 він відібрав землю в садівничого товариства «Краєвид» в якому добровольці були учасниками та передав її іншій структурі.

«Спочатку  ми планували включити у список наших членів ветеранів Збройних сил, ветеранів МНС і Прикордонних військ України, але зараз війна змінила пріоритети і серед наших членів – учасники АТО, зокрема добровольці. Ми вже маємо серед учасників нашого кооперативу 70 ветеранів АТО з Української добровольчої армії Яроша, медичного батальйону «Госпітальєри», Добровольчого українського корпусу «Правого сектора», «Айдару» , від яких держава відвернулася, а ми їх взяли в кооператив. Окрім того серед наших членів – представники ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників проведення АТО», ГО «Інвалідів–учасників АТО», ветерани війни» – розповідає голова садово-дачного кооперативу «Краєвид» Володимир Кузьма.

Ситуацію, яка склалася із виділенням цієї землі ГО «Патріот» Володимир Кузьма називає «театром»: «Тобто, я так розумію, що фактично відбувається театр. Землю, яка має законно відійти учасникам АТО, хоче забрати організація, яка не має жодних документів і невідомо для чого».

До слова, голова кооперативу «Патріот» Костянтин Дерюгін теж вказує на незрозумілість походження, але вже організації «Краєвид». Він зазначає, що «кооператив «Краєвид» - незрозумілий, він існує з 2005 року і не міг мати у своєму складі ніяких бійців АТО». «А наш кооператив сформований виключно з бійців АТО і діє з 2016 року, коли з війни на Сході почали повертатися наші хлопці. Додам, що на землях промисловості, якою є земельна ділянка у с. Малі Голоски, садового кооперативу бути не може», - підкреслює Костянтин Дерюгін.