З липня 2014 по липень 2017 року митниця виявила два випадки втрати («зникнення з-під митного контролю») вантажів гуманітарної допомоги, переданих на тимчасове зберігання під митним контролем отримувачу гуманітарної допомоги.
Ростислав Макух, громадський активіст на журналіст ТзОВ Недержавне інформаційне агентство «Альянс Медіа Україна», звернувся отримав відповідь на свій запит до Львівської митниці ДФС щодо так званої «гуманітарної афери». У ньому повідомляється, що з липня 2014 по липень 2017 року митниця виявила два випадки втрати («зникнення з-під митного контролю») вантажів гуманітарної допомоги, переданих на тимчасове зберігання під митним контролем отримувачу гуманітарної допомоги.
«Протягом 2013-2014 років для розміщення товарів на тимчасове зберігання представниками Благодійного фонду «Нова Галичина», працівниками Львівської митниці Міндоходів надавались дозволи на розміщення на тимчасове зберігання на складах організації 11 партій товарів вагою брутто 159908,6 кг… В результаті проведення оглядів трьох складів організації встановлено відсутність в їхніх складських приміщеннях вищевказаних товарів», - йдеться у відповіді на запит. Відтак, за матеріалами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.1 ст.212 ККУ за фактом ухилення від сплати податків, зборів службовими особами БФ «Нова Галичина». «Стосовно президента Благодійного Фонду «нова Галичина» було складено протокол,…дану особу визнано винною та накладено адміністартивне стягнення у вигляду штрафу у розмірі 17000 грн», - інформують у Львівській митниці ДФС. Також до ДФС направлено пропозиції щодо виключення Благодійного Фонду «Нова Галичина» з реєстру отримувачів гуманітарної допомоги.
Про ще одне зникнення «гуманітарної допомоги» повідомляють на Львівській митниці й у 2016 році. Тоді, у грудні 2016, встановлено факт відсутності 2-х партій вантажу гуманітарної допомоги одягу та взуття вагою брутто 9088,96 та 10584,59 кг, які були попередньо розміщені Благодійною Організацією «Волонтерський рух України». Відтак керівника БО «Волонтерський рух України теж було визнано винним та накладено адміністративне стягнення у розмірі 17000 грн. Також було встановлено факти невідповідності у товаросупровідних документах на вантаж вагою брутто 9088,96 кг на підставі запиту до митних органів Республіки Польща. Щодо іншого вантажу перевірка ще триває. До ДФС направлено пропозиції щодо виключення БО «Волонтерський рух України» з реєстру отримувачів гуманітарної допомоги.
«На даний час прокуратурою Львівської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадження, зареєстрованому 20.01.2017 року у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за фактами зловживання службовим становищем та ухиленням від сплати податків, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч. 3 ст. 212 КК України», - йдеться у відповіді на запит.
До слова, вчора відбулося засідання робочої групи при ЛОДА щодо визнання гуманітаних вантажів. "Як я й попереджала, що ми не будемо піддаватися на маніпуляції з боку керівників фондів, які хочуть ввезти вантаж, і визнати його гуманітарним, навіть прикриваючись християнськими назвами. Сьогоднішнє засідання показало, що бажаючі "проскочити з мальованими документами" все ще є. Як результат - відклали питання по БФ до моменту надання повного переліку визначених законом документів, якщо такі взагалі будуть, - розповіла Галина Янко, Голова Громадської Ради при УСБУ у Львівській області. - Окрім того, правоохоронці мали б навідатися на склад зберігання цієї "гуманітарки" і переконатися, що є ще що визнавати. Також будемо вимагати надавати на розгляд робочоі групи копію з митниці, що вантаж є на складі під митним контролем. Нехай про це доповідають митники, які до речі сьогодні не прийшли на засідання.
Прохання до всіх хто ще має намір і на думці вчудити щось з гуманітаркою добре подумати, чи маєте бажання, якщо у вас ліві документи і не благородна мета, найближчі місяці спілкуватися з правоохоронцями".
Нагадаємо, раніше Форпост писав «Гуманітарні афери» на Львівщині можуть «потягнути» на міжнародний кримінал