z3747798X1У Львові з’явиться вулиця Яцека Куроня. Відомі львів'яни закликали перейменувати одну із вулиць міста на честь відомого польського громадського діяча, одного з засновників «Солідарності» та знаного прихильника польсько-українського порозуміння. Такий жест, розповідають ініціатори, стане кроком до примирення між українським та польським народами. У міськраді цю ініціативу підтримали. Вже на наступній сесії будуть вирішувати, яка з вулиць міста змінить назву. Про це пише Zaxid.net.

Польський політик, дисидент, інтелектуал, громадський діяч Яцек Куронь народився у Львові. Активний діяч антикомуністичної опозиції прожив тут 11 років. Та впродовж свого життя неодноразово закликав українців та поляків до примирення. Навіть за кілька років до смерті, у 2002 році, приїжджав на спільні молитви на Личаківському кладовищі.

«Він тоді приїхав, уже був хворий, на візочку. Але уявляєте собі, приїхав із Польщі на автобусі на візочку, але приїхав з тим, щоби віддати шану цьому стилю, новому стилю стосунків поміж поляками та українцями», ‒ згадує Мирослав Маринович, віце-ректор УКУ.

У знак примирення поміж польським та українським народом відомі львів'яни запропонували міськраді перейменувати одну з центральних вулиць в честь Яцека Куроня. Серед ініціаторів ‒ письменники, історики, журналісти.

У міськраді запевняють: вулиця імені Яцека Куроня буде. Та спершу хочуть зробити громадські обговорення.

«Зараз це звернення опрацьовується на комісії, яка створена в міській раді, і після роботи комісії питання буде виноситися на голосування в сесійну залу», ‒ розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

За словами голови департаменту розвитку ЛМР, рішення можуть прийняти вже наступного тижня.

Яцек Куронь колись жив на вул. Стрийській, розповів Андрій Садовий. Тож, можливо, саме ця вулиця змінить назву. Остаточне рішення міська рада прийматиме після обговорення з громадськістю.

Нагадаємо, раніше ініціативу назвати одну з вулиць Львова іменем Яцека Куроня Богдан Червак, голова ОУН, назвав невчасною. Як пише Гал-Інфо, він поширив роз’яснювальну й альтернативну точку зору: «Міський голова А.Садовий має намір назвати одну з центральних вулиць Львова іменем Яцека Куроня. Без сумніву, Куронь – достойна людина, він – це поляк не уражений вірусом шовінізму. Один із тих, хто добре розумів, що альянс незалежної України і незалежної Польщі може назавжди похоронити Російську імперію. Однак виходити із такою ініціативою зараз, коли Польща принижує українців, глумиться на їх історичною пам’яттю, фактично пред’явила нам територіальні претензії, щонайменше ,підкреслити готовність до капітуляції. Україна достойно протистоїть Москві. Чому не можемо спонукати Варшаву поважати наших героїв, нашу історію?

Намір Садового подається як «жест доброї» волі й «далекоглядності». Але в реальності – це виявив комплексу національної меншовартості. Зрештою, скільки уже таких «жестів» було з боку України. У відповідь – «Україно, покайся» і зруйновані цвинтарі героїв УПА. Ми хочемо, щоб нас поважали сусіди. Не поважатимуть, допоки не навчимося поважати себе самі».

загрузка...