e8d0d3639100a3cfb0abfdb03798430dУ селі Зимна Вода, що біля Львова, уже понад два тижні місцеві мешканці б’ють на сполох: від річки, яка протікає через їхнє село, почав іти неймовірний сморід. У коментарі Форпосту в проблемі, що виникла, люди та сільський голова звинувачують Львів. Водночас, у державній екологічній інспекції закликають зимноводівців розібратися із проблемою самостійно. Бо це – компетенція місцевої влади.

«Через наше село протікає річка з однойменною назвою Зимна Вода. Останнім часом просто невиносимий сморід стоїть... Проведено дослідження місцевою владою. Направлено фотофакти забруднення річки на вході до Зимної Води. Написані офіційні звернення в екологічну службу. Але там нас футболять, кажуть самі розбирайтесь», - розповів у коментарі Форпосту місцевий мешканець Володимир Коляда.

2a6259734a943fda6297056986c22a5dЗа словами сільського голови Зимної Води Володимира Гутника, джерело проблеми – у Львові. «Із Кульпарківської, а саме з району гаражів, мийки і так далі, витікає ціла річка дефекальних стоків, і йде попри злітну полосу в нашу річку. І вже починаючи від району Скнилова ця річка сива-сива. Ми зверталися і листом, і від імені мешканців села, і на гарячу лінію зверталися. Кілька разів я мав розмову із заступником начальника екологічної інспекції Кульчицьким, мав розмову з інспектором Федевичем, який займається водами. Але отримав тільки відписку, що, мовляв, шукайте проблему в селі, бо ваші люди спускають каналізацію в річку», - розповів у коментарі Форпосту Володимир Гутник.

6f1670e41c648b62ee064ce6998e0e35Сільський голова не заперечує, що поодинокі факти місцевого забруднення річки мають місце. Але, запевняє, не в таких масштабах. «Місцевий вплив це капля в морі, порівняно з тим, що твориться з річкою. Була нормальна річка. Плавала риба, качки. Сьогодні катастрофа. Річка мертва, сива і страшна», - коментує сільський голова.

Володимир Гутник також розповів, що зараз у Зимній Воді чекають результатів аналізів води. «Проби води брали. Але чомусь під час зливи. Результатів поки немає», - додав керманич села.

Водночас, сільський голова запевнив, що люди мовчати не будуть. «Ми будемо звертатися до обласної адміністрації. Будемо штурмувати всю владу. Бо це проблема не в селі. Це проблема у Львові. Я маю очі, і люди мають очі. Ми бачимо, що і де робиться. Які ще докази потрібні? Можливо, декому потрібно купити окуляри, хто не може того побачити. Це вже інше питання», - зазначив Володимир Гутник.

До слова, у відповіді екоінспекції на звернення місцевих мешканців та сільського голови щодо забруднення річки зазначається, що «здійснення заходів щодо охорони та відтворення водних ресурсів входить до компетенції міських, сільських та селищних рад».

«Керуючись статтею 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» зобов’язуємо Вас вжити невідкладних заходів реагування по усуненню порушення вимог природоохоронного законодавства щодо фактів, наведених у Вашому листі, - йдеться у відповіді Державної екологічної інспекції у Львівській області. – За невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природнього середовища, відмову від надання чи несвоєчасне надання інформації передбачена відповідальність згідно ст.188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення".  

Також читайте 

 

загрузка...