kaydankyКоординатор Антикорупційного Форуму Львівщини Олексій Роговик прокоментував останні події навколо дій обласної прокуратури:
«Обшуки, затримання та оскарження рішення суду – це є методи обласної прокуратури протягом останнього періоду, що спрямовані на викриття корупційних дій у Львівській Міській Раді.

З цього приводу можна висловити декілька позицій:

По-перше, завжди варто підтримувати активізацію дій правоохоронних органів у антикорупційній діяльності. Як на загальнодержавному, так і на регіональному рівні активісти-антикорупціонери часто зіштовхуються з протидією, блокуванням та ігноруванням «руху» антикорупційних справ. Тому, рух – це добре.

По-друге, ключове, що повинно бути забезпечено у діях відповідних органів – це чітке і послідовне дотримання законів. В сучасній практиці трапляються випадки вибірковості, політичної вмотивованості антикорупційної діяльності. Дії правоохоронних органів не можуть бути тимчасовим засобом вибіркового політичного тиску чи піар-акцією окремих осіб. Багато в чому тест на ці критерії буде ключовим для встановлення довіри чи недовіри до територіального управління НАБУ чи інших органів антикорупційної компетенції. Політичні інтриги можуть ускладнити реальну боротьбу з корупцією у ЛМР та інших органах місцевої влади.

По-третє, повинний бути забезпечений незалежний і об’єктивний процес розслідування потенційних фактів корупції чиновників Львівської Міської Ради у земельній сфері, у сфері житлово-комунального господарства та навколо Грибовицького сміттєзвалища. Такі розслідування можуть стати позитивною підставою для зміцнення антикорупційної інфраструктури у ЛМР (очищення від корупційних чиновників, посилення постійного громадського контролю, започаткування нових антикорупційних практик та проектів). Ми будемо раді співпраці як з ЛМР у розвитку таких проектів (наскільки знаємо там готувався до запуску проект внутрішнього антикорупційного бюро), так і з правоохоронними органами (зокрема, щодо питань потенційної корупції у тендерних закупівлях, операціях з комунальним майном, при наданні адміністративних послуг і т.д.).

 Довідка

Службовців ЛМР підозрюють у заволодінні за попередньою змовою чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем. ГПУ вилучила документи, з яких видно, що за рішенням мера Львова Андрія Садового було продано земельну ділянку у 23 га за заниженою ціною.

Начальник управління житлового господарства міської ради Львова Юрій Голець був затриманий під час отримання 90 тисяч гривень неправомірної вигоди від комерційної структури за сприяння в укладанні договорів на роботи з ремонту будинків та благоустрою міста.

Прокуратура Львівської області оскаржила рішення суду в частині невизнання протиправної бездіяльності мера Львова Андрія Садового та виконавчого комітету міськради в рішенні проблеми Грибовицького сміттєзвалища. Мова йде про те, що влада міста не закрила Львівський полігон твердих побутових відходів, не провела його рекультивацію, не обрала земельну ділянку для нового полігону і не почала будівництво сміттєпереробного заводу.