Детальніше...На зламі 1980-х років СРСР переживав завершальний період існування. Давалися взнаки безліч соціально-економічних, політичних, національних та культурно-духовних проблем, які нагромадилися за десятиліття панування радянської влади.

Детальніше...20 років тому, 23 червня 2001 року, папа Іван Павло ІІ приїхав в Україну. Понтифік відвідав Львів і Київ. Пастирський візит тривав до 27 червня.

Детальніше...Навесні 1943 року почалося формування дивізії «Ваффен СС» «Галичина». Про цей фронтовий підрозділ, який воював у Другій світовій війні на боці Третього рейху, Радіо Свобода поговорило з істориком Яною Примаченко.

Детальніше...Після того, як у вересні 1914 року австро-угорська армія вимушено залишила місто Львів, вона продовжила з боями відступати на захід. Вже невдовзі російська армія окупувала більшу частину Галичини - вона вийшла до Перемишля, оточивши його, захопила Карпатські перевали та націлилась на вторгнення в Угорщину. Під реальною загрозою виявилась доля усієї Габсбургської монархії.

Детальніше...20 березня 2021 року виповнюється 382 рок від дня народження визначного українського діяча, гетьмана України Івана Мазепи. "Історична правда" пропонує Вам відкрити для себе цікаві та маловідомі факти з життя цієї непересічної особистості.

Детальніше...87 років тому народився один з найвидатніших представників української діаспори за океаном - Рей (Рамон) Гнатишин (16 березня 1934, м. Саскатун, Канада - 18 грудня 2002, Оттава, Канада) - канадський юрист, сенатор, міністр та 24-й генерал-губернатор Канади (1990-1995). Перший українець за кордоном, який обіймав таку високу посаду. Про це повідомляє Diaspora.ua

Детальніше...Львів – 8 березня 1946 року у Львові у церкві Святого Юра розпочався так званий «Львівський собор», який ліквідував Українську греко-католицьку церкву. Цей захід тривав три дні. УГКЦ називає його неканонічним. Інструкцію про ліквідацію УГКЦ особисто затвердив Йосип Сталін. Підготовкою і проведенням керували офіцери НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР, а з 19 березня 1946 року – Міністерство внутрішніх справ). Після цього почались масові репресії проти духовенства і вірян УГКЦ. Церква почала свою підпільну діяльність.

Детальніше...Львів – 120 років тому, 17 січня 1901 року, у Львові в Святоюрському соборі відбулася урочиста інтронізація 35-річного єпископа Андрея Шептицького на главу Української греко-католицької церкви. Папа Лев ХІІІ без жодних вагань призначив на Галицький престол молодого харазматичного графа Шептицького. До 1 листопада 1944 року, дня смерті, митрополит керував і розвивав УГКЦ, пише Радіо Свобода.

Детальніше...20 грудня 1958 року в актовому залі Сталінського педагогічного інституту відбулася зустріч студентів і викладачів з письменником зі США Миколою Тарновським. У президії зборів, окрім винуватця події сиділи ректор вузу, секретар парткому та комсорг.

Детальніше...Церква Преображення Господнього у Львові належить не тільки до архітектурних перлин міста, але також є місцем, у якому творилася історія Української Греко-Католицької Церкви. Свого часу вона була першим так величним храмом української громади у центральній частини міста.

Репліка

Від "малехівського прецеденту" до "малехівського абсурду"
Тарас Радь

Від "малехівського прецеденту" до "малехівського абсурду"

Історія з так званим "малехівським прецедентом" отримала своє логічне продовження. На днях сумнозвісний ОАСК взяв до розгляду наступну справу села Малехова проти Львівської міської територіальної громади.Цього разу предметом оскарження є скасування постанови про результати місцевих виборів до Львівської міської ради, які відбулися 25 жовтня 2020 року.

Дайджест

23 березня
Юридична компанія "Дорожній адвокат"
Ваші дії при ДТП: детальна інструкція

Ваші дії при ДТП: детальна інструкція

08 березня
Книга пам’яті полеглих за Україну
17 жінок-воїнів, які віддали життя за Україну

17 жінок-воїнів, які віддали життя за Україну

28 лютого
Тетяна Мороз, Армія Інформ
Бойові втрати лютого 2021: імена і фото загиблих

Бойові втрати лютого 2021: імена і фото загиблих

Форпост на Facebook