- Микола Посівнич
- Історичний Форпост
За інших історичних умов він міг принести своїй нації славу відомого філософа. Однак доля та обставини примусили його взяти на себе обов’язок підпільної праці у визвольному русі. І він впорався з ним сповна, використавши усі дані Богом таланти там, де інші, можливо, були б і безсилими. Та все ж, до кінця свого життя він залишався філософом, за способом думання і викладення своїх думок. Можливо, саме тому для багатьох він досі є не дуже зрозумілим і оціненим. Дослідження його діяльності, переважно, зосереджуються на проголошенні Акту відновлення Української держави 1941 р., а інші аспекти та періоди детальніше не висвітлюються.
- Володимир Сколоздра
- Історичний Форпост
«В цьому будинку загинув 14 січня 1944 року визначний діяч українського націоналістичного руху полковник Роман Сушко 9.03.1894 – 14.01.1944». Такий напис прочитав на меморіальній таблиці на будинку № 3 на вул. В. Винниченка.
- Остап Козак
- Історичний Форпост
Дане дослідження описує бойові дії часів Першої світової війни на Східному фронті (Східна Галичина) у середині жовтня 1914 року. Позаду вже були невдалі для австро-угорської армії бої на Гнилій Липі, втрата практично без бою столиці коронного краю Галичини - Львова, поразка у Городоцькій битві. Російська армія, хоч із втратами, але таки невпинно просувалась далі на захід територією Галичини і підступила до річки Сян та гірських перевалів Карпат.
- Галина Терещук, Радіо Свобода
- Історичний Форпост
1 листопада у Львові вшановують 75-ті роковини смерті митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. 1 листопада 1944 року духовний провідник церкви відійшов у вічний світ. Прощались із владикою тоді вже у радянському Львові. Комуністична влада не наважилась перешкодити багатолюдній похоронній процесії. Однак довкола смерті митрополита Кремль робив чимало наклепів і міфів, донині існує багато літературних вигадок.
- ЛОДА
- Історичний Форпост
На зламі 1980-х років СРСР переживав завершальний період існування. Давалися взнаки безліч соціально-економічних, політичних, національних та культурно-духовних проблем, які нагромадилися за десятиліття панування радянської влади.
- Галина Терещук, Радіо Свобода
- Історичний Форпост
20 років тому, 23 червня 2001 року, папа Іван Павло ІІ приїхав в Україну. Понтифік відвідав Львів і Київ. Пастирський візит тривав до 27 червня.
- Дмитро Шурхало, Радіо Свобода
- Історичний Форпост
Навесні 1943 року почалося формування дивізії «Ваффен СС» «Галичина». Про цей фронтовий підрозділ, який воював у Другій світовій війні на боці Третього рейху, Радіо Свобода поговорило з істориком Яною Примаченко.
- Остап Козак, краєзнавець
- Історичний Форпост
Після того, як у вересні 1914 року австро-угорська армія вимушено залишила місто Львів, вона продовжила з боями відступати на захід. Вже невдовзі російська армія окупувала більшу частину Галичини - вона вийшла до Перемишля, оточивши його, захопила Карпатські перевали та націлилась на вторгнення в Угорщину. Під реальною загрозою виявилась доля усієї Габсбургської монархії.
- Історична правда, Ольга Ковалевська
- Історичний Форпост
20 березня 2021 року виповнюється 382 рок від дня народження визначного українського діяча, гетьмана України Івана Мазепи. "Історична правда" пропонує Вам відкрити для себе цікаві та маловідомі факти з життя цієї непересічної особистості.
- Diaspora.ua
- Історичний Форпост
87 років тому народився один з найвидатніших представників української діаспори за океаном - Рей (Рамон) Гнатишин (16 березня 1934, м. Саскатун, Канада - 18 грудня 2002, Оттава, Канада) - канадський юрист, сенатор, міністр та 24-й генерал-губернатор Канади (1990-1995). Перший українець за кордоном, який обіймав таку високу посаду. Про це повідомляє Diaspora.ua