16 січня у Львівській міській раді відбулося громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території, обмеженої вул. К. Левицького, О. Кониського, Ак. І. Павлова, Тершаковців. Проектом передбачено реконструкція будинку №23 з надбудовою двох поверхів та мансарди під готель, а також будівництво підземного паркінгу під дитячим майданчиком, який розташований поряд.
Мешканці сусідніх будинків виступили категорично проти цього. Вони наголошували, що це небезпечно, оскільки у цій частині міста нестабільні ґрунти, а дитячий майданчик – єдине тут облаштоване для дітей місце.
На початку громадських слухань виступив головний архітектор проекту ДП ДІМП «Містопроект» Юрій Столяров. Він повідомив присутніх, що власник будинку №23 «висловив наміри щодо його реконструкції».
«Це житловий будинок, який, згідно із намірами власника, пропонується реконструювати під готель достатньо високого класу із комфортними номерами і плануванням, а відповідно із наявністю вбудованого холу, закладу громадського харчування, невеличкого магазину», – повідомив Юрій Столяров.
Він зазначив, що у готелі заплановано 30-35 номерів. Відповідно, планується надбудова двох поверхів і мансарди. Також є пропозиція під існуючим дитячим майданчиком влаштувати підземний гараж на 12 машин, а на його даху зробити новий дитячий майданчик з лавками, декоративним озелененням та освітленням.
Водночас Юрій Столяров зауважив, що мешканців турбує, яка гарантія того, що вони не залишаться без дитячого майданчика.
«Є декілька механізмів забезпечення цього. По-перше, це можуть бути гарантійні зобов’язання самого інвестора. По-друге, накладення земельного сервітуту на земельну ділянку стосовно вільного доступу мешканців до дитячого майданчика. По-третє, прописування у містобудівних умовах та обмеженнях вимог до проекту, які є обов’язкові до врахування», – заявив архітектор.
Однак у мешканців прилеглих будинків було ряд серйозних зауваг щодо пропонованого проекту. Вони наголошували на тому, що будинок – це пам’ятка архітектури, що перебуває у межах львівського історико-культурного заповідника.
На це Юрій Столяров заявив, що будинок №23 не є пам’яткою архітектури. Це цінна забудова, яку можна реконструювати.
Натомість депутат Львівської міськради Любомир Босаневич продемонстрував витяг з протоколу, в якому йдеться, що будинок включили у «Перелік щойно знайденої архітектурно-історичної спадщини м. Львова з подальшим внесенням її до Державного реєстру як пам’ятку архітектури». Тобто, цей будинок у майбутньому буде у переліку пам’яток архітектури.
Крім того, депутат зазначив, що там прокладений газогін. Тому небезпечно будувати підземний паркінг.
Мешканець вул. К. Левицького Юрій Гнидюк також наголосив: у цьому будинку не можна надбудовувати поверхи, адже там нестійкі ґрунти.
«Там нестабільні ґрунти. Вулиця уся йде по колишній річці. Між будинками №23 і 25 є прохід. Він не забудований, бо під землею тече потічок. Якщо ви хоча б трохи зачепите ґрунт, то почнуться проблеми в усіх будинках, адже вони стоять на палях. Цього будинку чіпати не можна, бо все почне валитися», – заявив Юрій Гнидюк.
Архітектор Юрій Столяров погодився, що на цій ділянці «складна геологія і комунікація»: «100 років тому цю вулицю могли будувати при тодішніх будівельних технологіях, то, напевне, зараз, якщо буде відповідальний і технологічно грамотний забудовник, він зможе дати собі раду. Крім того, власник будівлі не зацікавлений у порушенні конструкції. Бо у першу чергу це вплине на його будинок».
Також у місцевих мешканців були зауваження і щодо надбудови поверхів. Люди заявляли, що у деякі квартири взагалі не потраплятиме світло.
На це архітектор Юрій Столяров заявив: «Щодо інсоляції, якщо у вас є застереження, то ми готові це розглянути, провести детальніші розрахунки. Якщо дослідження покаже, що затіняється якась квартира, то відповідно може бути зменшена висота будівлі».
Також були застереження щодо дитячого майданчика. Мешканці наголосили, що у цьому районі є лише два дитячих майданчики, куди люди із сусідніх вулиць приводять свою малечу. А тепер під одним із них хочуть збудувати паркінг.
Мешканець будинку №26 на вул. К. Левицького архітектор і художник Володимир Сколоздра зауважив, якщо будувати підземний паркінг, то під нього має бути відведена земельна ділянка.
На це Юрій Столяров визнав: якщо будують підземний гараж, то потрібно відвести земельну ділянку під будинком і в межах підземного гаражу. На це мешканка будинку №21а на вул. К. Левицького Ярина Лопатинська запитала, чи проектанти уже ознайомилися із державними будівельними нормами і державними санітарними правилами. «Якщо так, то ви знаєте, що дитячий майданчик не може бути розміщений поблизу гаражів. Якщо паркінг має газове опалення, то він не може бути поблизу дитячого майданчика», – зазначила вона.
Після жвавого обговорення мешканці заявили, що не дадуть вести будівництво на вул. К. Левицького і закликали інвестора навіть не починати жодних робіт.