Власників собак непокоять рожеві плями у парках. Певні: хтось знову навмисне розкидає отруту, аби нашкодити тваринам. Тим часом випадків отруєнь побільшало. У місті зараз не проводять дератизації. Тож усіх, хто помічає підозрілі плями, просять викликати поліцію або приносити зразки речовини в ЛКП «Лев».
20 січня собака Людмили Рудникович – піврічна Неска, померла прямо у ветеринарній клініці. Жінка розповідає, того дня її донька вивела цуценя на прогулянку в парк на перехресті Стрийської та Наукової, пише Zaxid.net.
«Десь біля десятої години вона прибігла, несучи собаку на руках, в якої були судоми і піна з рота», – згадує Людмила.
Собаку одразу повезли до ветеринара, але врятувати не змогли.
«Нам порадив ветеринар зробити патологоанатомічний розтин собаки, де є висновок ветеринара, що це отруєння протитуберкульозними препаратами з активною речовиною "ізоніазид"», – показує Людмила висновок лікаря.
Де цуценя знайшло отруту – ні Людмила, ні її дочка не знають. Адже було пізно і темно.
Тетяна Кондратюк також вигулює свою собаку в цьому парку. У кількох місцях знаходила на снігу підозрілі рожеві плями.
«Гуляли з чоловіком і з собакою. Знайшли хліб просочений якимись ліками, запах був такий, наче він етилового спирту. Ми спочатку позбирали і викинули, а потім діставали зі смітника, викликали поліцію. Дали їм на експертизу, щоб знати що таке», – розповіла Тетяна.
Такі плями знаходять і в інших районах Львова. Здебільшого в місцях вигулу собак.
«Масово – це район Наукова-Стрийська, Сихів, Левандівка, Рясне», – перерахувала директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
Поки що їх вміст досліджують в лабораторії. Адже деякі препарати, які легко придбати в аптеці, можуть вбити собаку за якісь півгодини.
«У тварини виникає блювота, може бути також піна з рота, тварина відмовляється від корму, неспокійна, може зразу ставати млявою, лягати. Може бути тремор в собаки», – назвав симптоми ветеринар Ярослав Гримак. – Тоді людині треба негайно звертатися до ветеринара, якщо є можливість, якщо людина вміє і здатна це зробити, то промити шлунок».
Найкраще ж вигулювати собаку з повідком та намордником. А якщо побачили підозрілу їжу чи розлиту речовину в місцях вигулу собак, не полінуйтесь викликати поліцію чи завезти зразок в ЛКП «Лев» на перевірку.
Про рожеві сліди на снігу повідомляють і збентежені батьки, чиї діти гуляють у парках. Уже з'явилась інформація про випадки, коли дітки обпекли собі руки об невідому речовину.
Нагадаємо, громадський сайт ФОРПОСТ оголошує винагороду у 1000 гривень за інформацію про догхантерів.