Композиції Олександра Мірошнікова ‒ безцінні, бо створює він їх із дорогоцінних металів та каміння. А ще робить жіночі прикраси, використовуючи елементи скіфів та трипільців. Доробки можна оглянути в Палаці мистецтв до неділі, 25 лютого, пише Zaxid.net.
Митець запрезентував «Народження Пегаса» ‒ це поєднання золота, мельхіору, позолоти, діамантів, рубінів, фіонітів та неймовірних зусиль. А увінчав майстер цю композицію сюжетом зі скіфської пекторалі.
Олександр Мірошніков працює над роботами під лупою, що збільшує навіть у 80 разів. Сюжети придумує, споглядаючи за природою. Так з’явився «Нічний мисливець» зі совою, що шукає здобич.
«Уночі теж життя вирує ‒ ми просто його не бачимо. Бо ми спимо. Іноді можна почути ті ж співи нічні солов’я. Бо нам здається, що тільки вдень пташки співають. Нічого подібного!», ‒ пояснив митець Олександр Мірошніков.
Цього ремесла Олександр Мірошніков не вивчав, бо освіту здобував у харчовій промисловості. А митця в собі розвивав самотужки: навіть стажувався у 90-их в ювелірній фірмі Жешува. Хоча акцент, каже, робить не на дорогоцінному металі, а на камені, який вдається дістати. Як у композиції «Старе місто», де дівчинка по старій бруківці гуляє поміж голубів.
«Я обробив реально бруківку зі Львова, Києва, Франківська, Тернополя. Бруківка сама по собі гарна, естетична. По ній колись люди ходили, коні їздили. Вона енергетична», ‒ додав автор.
У доробку митця ‒ і стилізовані жіночі прикраси, і орден Івана Павла ІІ. За понад 20 років експериментів і праці Олександр Мірошніков удостоївся звання заслуженого майстра народної творчості. Він також повний кавалер нагород Меморіального фонду Фаберже.
«Природа щедро наділила нашу землю чудовим камінням, мінералами і металами. Треба просто з любов’ю підійти до того і розкрити їхню красу», ‒ підсумував ювелір.