fthУ Львові просять передбачити для ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького відрахування до державного бюджету частину чистого прибутку в розмірі 30%. Таким чиноб, щоб 70% від чистого прибутку аеропорту залишались на підприємстві. На сьогодні у аеропорту залишається лише 25%. Ці кошти потрібні литовищу на здійснення капітальних інвестицій та завершення будівництва. Про це заявив народний депутат України VIII скликання Ігор Васюник.

"Ні для кого не новина, що новий термінал аеропорту «Львів» (який будувався ще до Євро-2012 !) має ряд незавершених і не зданих в експлуатацію робіт. На найближчі роки аеропорт потребує капітальних інвестицій в розмірі 231 млн грн.

Від цього залежить не лише подальший розвиток львівського летовища, але й безпосередня безпека самих пасажирів. Але, на жаль, аеропорт не в змозі за рахунок частини чистого прибутку, який залишається після усіх відрахувань, покрити ці видатки.

Саме тому разом з колегами народними депутатами звернулись до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням внести зміни до постанови КМУ щодо порядку відшкодування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними підприємствами.

Зокрема, передбачити для ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького відрахування до державного бюджету частину чистого прибутку в розмірі 30%. Тобто, ми просимо, щоб 70% від чистого прибутку аеропорту залишались на підприємстві (на сьогодні залишається лише 25%) і були спрямовані на здійснення капітальних інвестицій та завершення будівництва. Таке рішення Кабмін раніше вже ухвалив щодо аеропорту «Бориспіль».

Які роботи плануються за рахунок вивільнених коштів: завершення ряду будівельних робіт та реконструкцій по інженерних мережах, самого аеродрому, придбання спецтехніки, необхідної для обслуговування великогабаритних повітряних суден. Якщо ці та ряд інших запланованих робіт реалізувати - це дозволить збільшити пасажиропотік та кількість відправлених рейсів.

Держбюджет при цьому точно не втратить, бо розвиток інфраструктури аеропорту «Львів» та збільшення кількості рейсів збільшить надходження до держбюджету за рахунок сплати інших (пов’язаних із ростом об’ємів та збільшенням кількості робочих місць) податків.

Звісно, все це можливе лише при умові проведення обов’язкового щорічного аудиту використання зазначених коштів. Бо ми вже маємо історію нецільового використання коштів попереднім керівництвом аеропорту і завищені витрати робіт на цьому об’єкті.

Це ж рішення з колегами вирішили завтра розглянути на засіданні транспортного комітету ВРУ", - сказано у дописі.