Українці продовжують підкорювати світ. Днями 39-річна уродженка Львівщини Оксана Линів стала головним диригентом опери і філармонічного оркестру австрійського міста Грац. У музичних колах опера цього міста вважається другою за статусом після Віденської. Як це вдалося нашій співвітчизниці і чому вона не любить слухати музику у вільний час - з'ясувало "Сегодня".
"Брати участь в конкурсі на диригента мене запросив сам оперний театр, це було близько півроку тому. Кандидатів було багато, але тих, якими зацікавився театр, - шестеро, я опинилася серед них. З жінок була єдиною", - розповіла нам Оксана Линів.
Сама вона з Львівської області. Останні кілька років працює за кордоном: після того як в 2004 році Оксана стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Густава Малера в Німеччині, нею зацікавилися європейські імпресаріо; вона працює запрошеним диригентом в різних театрах Європи, а за підсумками 2015 роки її визнали найкращим диригентом Баварської державної опери.
Конкурс складався з трьох етапів. "Це диригування оперними виступами, але без репетицій, потім тригодинна розмова з представниками ради оркестру і керівництвом театру. Після цього були обрані троє фіналістів", - розповідає Оксана. Конкурс тривав близько півроку. "У серпні мене запросили, а на початку лютого було рішення", - уточнила диригент. На питання про те, чим вразила журі та глядачів, Оксана відповіла так: "Одним з найскладніших був перший тур - і для диригента, і для колективу. Ти приїжджаєш з аеропорту, переодягаєшся в концертний фрак і йдеш диригувати. При цьому ти не знайома ні з оркестром, ні з хором. На наступний день провідні газети написали: своїми оплесками публіка дала зрозуміти, кого вона обрала. Тоді я диригувала "Травіату" Джузеппе Верді, але в сучасній інтерпретації. Після музиканти оркестру мені сказали, що у них склалося враження , ніби я з ними працюю все життя. Коли дізналася про перемогу і розповіла батькам, тато сказав, що це найкращий подарунок до його дня народження".
"Я виросла в родині музикантів; в школі з музики були, звичайно, найвищі оцінки. Але що стосується дозвілля, то спеціально я рідко що слухаю. В якійсь мірі є перенасичена музикою на роботі, тому іноді потрібна тиша, але коли є ностальгія по Україні, можу послухати Тараса Чубая ", - говорить Линів. І додала, що мріє крім роботи знаходити час і на друзів: "Уже кілька років мрію з'їздити взимку в Карпати, але поки через заповненого календаря не виходить".
Оксана Линів - не єдиний диригент, яка працює за кордоном. Її ровесник, киянин Кирило Карабиць, також відомий серед своїх колег по всьому світу.
Згідно з відкритими джерелами, після закінчення музичної школи, а потім консерваторії в столиці, Карабиць почав стажуватися у Відні. Потім співпрацював з Будапештським фестивальним оркестром і філармонічним оркестром Французького радіо. У минулому році Карабиць став музичним директором і шеф-диригентом Німецького національного театру та державної капели в місті Ваймар. В одному зі своїх інтерв'ю Карабиць повідомив, що у своїй роботі хоче зробити акцент на українській тематиці.
Як розповіли нам в диригентських колах України, зарплата диригентів в нашій країні може становити максимум до 15 тис. грн.