b49595f3 4e7c 4b32 a0c2 bc0ffe0071c3Національний банк України відкликав банківську і валютну ліцензії у «БМ Банку» - української дочірньої структури російського державного банку «ВТБ», пишеУНІАН.

Як повідомляється на сайті НБУ, також регулятор виключив банк з Державного реєстру банків. Нацбанк нагадав, що «БМ Банк» прийняв рішення про добровільне припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. За інформацією регулятора, «БМ Банк» став шостою фінустановою, яка прийняла таке рішення, після банків «Діві Банк», «Фінансовий партнер», «Апекс-Банк», «Промислово-фінансовий банк» і «Кредит Оптима Банк».

Нагадаємо, Національний банк у квітні погодив план припинення банківської діяльності «БМ Банком» - українською дочірньою структурою російського державного банку «ВТБ». Відповідне рішення акціонер банку прийняв у березні.C березня 2017 року щодо українських дочірніх структур російських держбанків, включаючи «Сбербанк», «Промінвестбанк», «ВТБ Банк» і «БМ Банк», діють санкції, що забороняють виведення капіталу на користь материнських структур.

Нагадаємо, Львівська міська рада у 2006 році поклала кошти на депозитний рахунок у “БМ Банк” — київську філію “Банку Москви”. Либонь, таким чином новоспечений мер Андрій Садовий хотів задекларувати своє бажання подбати про фінансові прибутки для громади міста.

Керівником філії “БМ Банку”, куди, власне, потрапили львівські кошти, на той час був Віталій Ломакович, колишній президент групи компаній “Оптіма”. Подейкують, що у пана Ломаковича з Андрієм Садовим дуже давні бізнесові стосунки, які з часом стали приятельськими.

Коли Садовий упевнено посів крісло мера, то одразу довідується у керівника управління фінансів міськради про фінансові резерви. На залишках вільними було 20 мільйонів гривень. Тоді Андрій Іванович вирішив, що кошти необхідно віддати на депозит у банк, щоби отримати прибутки. Щоправда, екс-мера Львова Любомира Буняка здивував той факт, що у мерії назбиралося стільки вільних коштів. Адже щороку бюджет розвитку дірявий — коштів не вистачає.

Згодом у Ратуші з`являється розпорядження міського голови про проведення конкурсу серед банків з найвищою процентною ставкою. Депутатська комісія вирішила, що 20 мільйонів гривень найбільш оптимально вкласти у “БМ Банк”, де процентна ставка становить майже 15 %. До слова, найвідоміші банки України — “Вабанк”, “Аваль”, “Львів” — пропонували в середньому 10-14,5 %. Згадану суму розділили на три транші (приблизно по 7,2 мільйона гривень) та поклали на депозит у “БМ Банк”, банк “Українська фінансова група” та ВАТ “Мегабанк”. За три місяці прибуток від процентної ставки перевищував 700 тисяч гривень. Згодом частину коштів повернули у бюджет.

У Контрольно-ревізійному управлінні Львівської області “УіЧ” розповіли, що законодавство дозволяє вкладати бюджетні кошти у банки для отримання відсотків. Для цього необхідне рішення сесії міськради та відповідний дозвіл Державного казначейства.

Натомість голова депутатської комісії фінансів та планування бюджету Андрій Стецьків розповів, що питання про відкриття депозитного рахунку у “БМ Банку” на сесії депутатський корпус тоді не обговорював.

“Ця фінансова процедура не вимагає розгляду на сесії, — веде далі розмову пан Стецьків. — Ситуація з цими коштами є такою. Спочатку питання розглядала спеціальна комісія, потім було рішення виконкому про те, щоби кошти покласти на депозит. Згодом провели тендер на найкращі банки”.

Через два місяці пан Садовий підписав ухвалу, що передбачає внесення кадрових змін у виконавчий комітет. Таким чином  членом виконкому тоді став керівник філії “БМ Банку” Віталій Ломакович.