До кінця березня у Львові планують завершити будівництво першої багатоповерхівки для учасників АТО та сімей загиблих. Будівництво будинку на вул. Під Голоском стартувало наприкінці березня 2016 року, і станом на зараз роботи виконано на 76%. Тут виконували роботи два підрядники: ТзОВ Салон «Архітектура. Будівництво. Дизайн», яке займається спорудженням власне будинку та мереж зовнішнього електропостачання, та ТзОВ «Прогрестехбуд», яке працювало над будівництвом мереж газопостачання, водопроводу та каналізації.
«Завдання поставлене наступне, щоб до Паски ми могли 53 ордери виділити для наших сімей. Це безоплатне житло. Тут квартири отримають сім’ї, які втратили годувальника, або годувальники отримали важкі поранення несумісні з працею, хлопців-сироти, які не мають ні тата ні мами та пройшли зону бойових дій .Стосовно другої черги, то ми маємо достатню кількість заяв від учасників бойових дій для кооперативного будівництва. Хлопці готові вкладати свої кошти. Ці квартири будуть значно дешевші, ніж на ринку. Кооперативне будівництво дасть можливість зменшити ціну на 30-40% від ринкової. Отож зараз оформляємо усі необхідні документи і вже цього року мали б розпочати будівництво. Та все залежатиме від фінансування», - розповів Андрій Садовий.
Також у Львові на 4 роки затверджено програму, згідно з якою кожного року виділяється по 100 млн. грн для компенсації учасникам АТО по 100 тис. грн. замість земельної ділянки.
Нагадаємо, будинок, згідно з тендерними пропозиціями, вартує 24 млн. грн., ще майже 3 млн. грн. – інженерні мережі, які підключають до існуючих. Передбачається, що будинок для учасників АТО матиме 3 під’їзди по 6 поверхів. Кожна з 53 квартир – двокімнатна, із середньою площею – 67 кв м.
Окрім будівництва будинку для учасників АТО, у 2015 році місто закупило 14 квартир для сімей загиблих учасників АТО та 5 квартир – для осіб із інвалідністю, які втратили нижні кінцівки у зоні проведення АТО. Загальна вартість придбаних квартир становила понад 18 млн. грн., де майже 2,5 млн. – кошти міського бюджету, та 15,9 млн – державного. У 2016 році було закуплено 8 квартир для учасників АТО, що втратили функціональні можливості нижніх кінцівок. Фінансування здійснювалось з державного бюджету за співфінансування з бюджету Львова. Загалом на це було передбачено 8,382 млн. грн., з яких 1,731 млн. грн. – кошти міського бюджету.
Окрім того, для учасників АТО та членів їх сімей у Львові передбачені заходи соціальної підтримки. Зокрема, у межах Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей – мешканців м. Львова (ухвала № 3700 від 31.07.14р.), у 2016 році різні матеріальні допомоги отримали понад 4 тисячі учасників АТО та понад 3 тисячі сімей звільнено від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.
Також у межах Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції, перші 100 учасників АТО отримали матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. у грудні 2016 року. У 2017 році ця допомога буде виплачена 1000 учасникам АТО. Так само по 1000 учасників АТО отримають виплати у 2018-му, 2019-му і 2020-му роках, згідно із Програмою, повідомляє прес-служба мерії.