1 63420865203enshot 1У Львові група шахраїв намагалася заволодіти квартирою чоловіка, який виїхав за межі України, та залучила до цього інспектора патрульної служби. Нещодавно суд виніс рішення щодо одного з членів цієї злочинної групи. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. 

10 жовтня 2018 року Личаківський районний суд м. Львова засудив до 5 років позбавлення волі та звільнив від відбування покарання на 2 роки члена злочинного угрупування, яке намагалося заволодіти чужою квартирою. Про це пише Status Quo.

Як зазначається у рішенні суду, восени 2017 року, один з шахраїв дізнався про те, що є порожня квартира, власник якої протягом тривалого проміжку часу в помешканні не проживає, а зі слів сусідів - виїхав за межі території України. Вирішивши заволодіти його квартирою загальною площею 24 м2, вартістю станом на 28 грудня 2017 року 524900 гривень, шахрай залучив до реалізації свого плану ще кілька людей, зокрема інспектора патрульної поліції взводу № 2роти №3 батальйону №1 Управління патрульної поліції у м. Львові ДПП НП України. Також вони знайшли людину, схожу на власника квартиру, аби той видавав себе за хазяїна.

Вони зібрали документи на заміну паспорту власника квартири, а поліцейський допоміг написати у поліцію заяву про втрату паспорту та отримати довідку. Зібравши необхідні документи вони звернулися до Личаківського відділу ГУ ДМС у Львівській області за новим паспортом, проте "реалізація задуманого злочинного наміру не знайшла запланованого завершення". Справа в тому, що працівники вказаного відділу ГУ ДМС у Львівській області виявили невідповідність чоловіка, що надав документи, справжньому власнику паспорту. У подальшому їх злочинну діяльність викрили правоохоронні органи.

Таким чином, обвинувачений вчинив замах на шахрайство, що полягало у діях, спрямованих на придбання права на чуже майно, в особливо великих розмірах, шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Його дії органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України.

22 травня 2018 року між прокурором та підозрюваним була укладена угода про визнання винуватості, згідно якої він беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні злочину та погодився на покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років із звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим терміном два роки.

10 жовтня 2018 року Личаківський районний суд м. Львова затвердив укладену угоду, визнав винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України, та призначив покарання у виді пяти років позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі. Водночас звільнив від відбування покарання з випробуванням з іспитовим терміном 2 роки.

Дії іншіх учасників угрупування виділені в окреме провадження.