787801f fopПропонується доповнити Кодекс законів про працю новою статтею - "Ознаки наявності трудових відносин". У статті будуть прописані 7 критеріїв, що вказують на трудові відносини між двома особами. Про це повідомляє УНІАН.

Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою-підприємцем замість найму такої особи на роботу.

Відповідний проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників і протидії застосуванню незадекларованої праці" опублікований на сайті міністерства.

Пропонується доповнити Кодекс законів про працю новою статтею - "Ознаки наявності трудових відносин". У статті будуть прописані 7 критеріїв, що вказують на трудові відносини між двома особами.

Наявності одночасно будь-яких трьох з вказаних критеріїв буде достатньо, щоб відносини визнали трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого співробітника штраф в 30 мінімальних заробітних плат (понад 125 тисяч грн станом на лютий 2019 року).

До таких критеріїв належать:

- періодичність оплати особі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи (двічі і більше);

- особисте виконання особою роботи за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої вона виконується;

- винагорода за виконану роботу є єдиним джерелом або становить 75 і більше відсотків доходу ФОП за останні шість місяців;

- робота виконується на визначеному роботодавцем робочому місці та відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку;

- особа виконує роботи (надає послуги) подібні до роботи, що виконується штатними працівниками роботодавця;

- організація умов праці (у т. ч. надання робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;

- тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконується робота.

Компанії, які укладають цивільно-правову угоду з ФОП, зменшують свої податкові зобов'язання. Вони звільняються від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. На відміну від найманого працівника ФОП третьої групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до бюджету лише 5% від зароблених грошей плюс мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн станом на лютий 2019 року).