Львівський військовий шпиталь приймає поранених бійців із зони проведення АТО. Першу допомогу військовим надали у медичних закладах Харкова та Дніпра. Нині – реабілітація у Львові.
"Потрібно було витягнути зенітну установку на позицію. Коли її доставляли зав’язався бій. Отримав наскрізне поранення, поранило нирку, хребет, легені, серце і розірвало ребро. Я коли потрапив сюди у реанімацію, ноги руками пересував. М’язи були атрофовані і дуже боляче було, а тепер я можу потихеньку ходити", - розповідає "5 каналу" військовослужбовець 25-ї повітряно-десантної бригади ЗСУ Михайло Коропко.
Знову вчиться ходити і Богдан Чернуха - десантник із вісімдесятої бригади. Те, що сталося місяць тому, хлопець згадує неохоче. 21-річний військовослужбовець потрапив під обстріл ворога на блокпосту, поблизу того ж Зайцевого.
"Я б не сказав, що то був бій. Пару черг і хватило. Була велика крововтрата. Лікарі мене витягли просто з того світу», - говорить військовослужбовець 80-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Богдан Чернуха.
Шанс на життя медики військового шпиталю дали не одній сотні вояків. Нині під опікою лікарів перебувають 37 військовослужбовців. У бійців спинно-мозкові травми та пошкодження кінцівок.
"Якщо хворий встає на ноги, ми вчимо його ходити, якщо не може ходити, то вчимо користуватися візком, підбираємо візок. В нас є повністю обладнана ерготерапевтична кімната, де відновлюється повсякденна активність життя", - розповів завідувач відділення відновного лікування Військово-медичного клінічного центру західного регіону Ростислав Данилков.
Реабілітація триває щонайменше півроку. Для військовослужбовців госпіталь - другий дім. У кожного - свій лікар та реабілітолог. Бійці не втрачають надії і мріють якнайшвидше відновитися та повернутися до своїх побратимів.