1 86 000880554Чоловік заразився лептоспірозм, скупавшись в озері, яке не пристосоване для купання.

Наприкінці червня до Підбузької районної лікарні, що у Дрогобицькому районі, госпіталізували 26-річного мешканця району з надзвичайно високою температурою тіла, болями в литкових м’язах та нирках. Лікарі запідозріли лептоспіроз.

У четвер, 4 липня, львівський обласний лабораторний центр підтвердив цей діагноз, чоловік таки захворів на лептоспіроз, повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

«Стан хворого був важкий. 2 липня його з районної лікарні госпіталізували в інфекційне відділення Стебницької міської лікарні. Там йому надають відповідну медичну допомогу», - каже Ірина Куліш.

За її словами, чоловік недавно повернувся з Польщі, де був на заробітках. Працював на будівництві біля Катовіц. Перед приїздом в Україну купався у місцевому озері.

«Чоловік мав подряпини на руках, через які, найімовірніше, в його організм і потрапили лептоспіри (збудники хвороби). Лікарі дізнавалися – озеро в Польщі, в якому купався чоловік, не пристосоване для купання», – каже Ірина Куліш.

Лікарі радять бути дуже обережними і не купатися у водоймах, які не дозволені для купання, адже у них можна дуже легко підхопити не лише лептоспіроз, а й інші небезпечні захворювання.

За словами Ірини Куліш, цього року на Львівщині зафіксовано вже шість випадків лептоспірозу, один з них – смертельний. На початку року від цього захворювання помер 54-річний львів’янин, у якого діагностували важку форму лептоспірозу.

Торік на Львівщині було зафіксовано 24 випадки лептоспірозу, три з них – летальні.

Нагадаємо, лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. У львівському лабораторному центрі цього року досліджували щурів, зібраних з усієї області – 34% з них виявились носіями лептоспірозу.