infiltratНайближчим часом інфільтрат з Грибовицького сміттєзвалища переробляти не будуть. Про це повідомив керівник департаменту ЖКГ Львівської міськради Сергій Бабак, інформує Львівський портал..

«У всій Україні нема ні досвіду, ні розуміння, що робити з інфільтратами. Єдине місце, де очищуються інфільтрати – це німецька установка 15-річної давності на Київському полігоні №5. Більше ця проблема не вирішується ніде. Отож, досвіду по роботі з інфільтратами немає, сучасних полігонів немає, сміттєспалювальний завод є лише один, в Києві.

Компанії, які виготовляють установки для утилізації фільтратів приймають замовлення на два роки вперед тому, що це штучна робота під конкретні хімічні показники. По-друге, це дуже дорого, це може дозволити собі лише дуже багата країна. Тому ми опрацьовуємо і розглядаємо варіанти, які ставлять таке обладнання, де потрібно сплачувати кожен м3 очистки фільтратів. І мінімальні терміни на замовлення такої установки, як мені відомо, це близько 6 місяців.

Щоб не було ілюзій, що місто Львів має багато пропозицій, хочу сказати, що 99% пропозицій – це всього-на-всього пропозиція купити надзвичайно дороге обладнання, яке не має ніякої гарантії. А ми хочемо бути впевнені, що це обладнання буде працювати», – заявив посадовець.