Zaxid.Net

spyrtzavod ravaЕкс-директора та чотирьох працівників Рава-Руського спиртзаводу засудили до трьох років умовно за розтрату майна. Окрім цього Жовківський районний суд Львівщини 5 грудня зобов'язав засуджених відшкодувати держпідприємству «Укрспирт» 322,7 тис. грн за крадіжку 3300 літрів спирту.

За інформацією ZAXID.NET, засудженим директором заводу є Роман Лянгер. Окрім нього до відповідальності притягнули завідувача складу готової продукції, начальника гаража, завідувача зернового складу та пособника Рава-Руського спиртзаводу.

Їх звинувачували у розтраті держмайна та створенні організованої злочинної групи, яка від червня по вересень 2014 року вивезла зі спиртзаводу 52,4 тис. літрів спирту. Через це юристи держпідприємства «Укрспирт» вимагали у екс-директора та чотирьох працівників заводу відшкодувати 5,1 млн грн. Однак суд відкинув більшість епізодів цієї справи через брак доказів і відсутність експертизи.

Сам директор спиртзаводу Роман Лянгер своєї вини не визнав і заявив, що від початку призначення на посаду його змушували покинути завод, проводили перевірки, однак нічого не знаходили. Водночас слідчий під час судового засідання заявив, що впродовж кількох місяців у 2014 році щодо підсудних велися негласні слідчі дії, під час яких зокрема прослуховувалися телефони працівників заводу. Це і дало можливість затримати обвинувачених під час спроби вивезення 3,3 тис. літрів спирту.

За інформацією слідчих, за вказівкою керівника працівники заводу купували зерно для виготовлення спирту, який згодом продавався стороннім особам. Усі ці операції не вносилися до офіційних документів підприємства.

Зваживши на те, що всі обвинувачені до цього часу характеризувалися позитивно і раніше не були засуджені, а також мають неповнолітніх дітей суд вирішив, що «виправлення та перевиховання обвинувачених можливе без ізоляції від суспільства, і що обвинувачених слід звільнити від відбуття покарання з іспитовим строком».

У підсумку екс-директора та чотирьох його підлеглих засудили на три роки умовно за вивезення 3,3 тис. літрів спирту. Окрім цього засуджені мають виплатити держпідприємству «Укрспирт» 322,7 тис. грн компенсації за втрачений спирт.