ПАТ «Укрнафта» повідомляє про вимушене припинення робіт на Заводівському родовищі Львівської області. Видобуток зупинено у зв'язку з відмовою Державної служби геології і надр продовжити ліцензію на це родовище. Про це інформує прес-служба ПАТ «Укрнафта».

Термін дії ліцензії на Заводівське родовище закінчився 31 березня. На 10 експлуатаційних свердловинах цього родовища річний видобуток становить 5,4 тис. т нафти і 1,9 млн м3нафтового газу. У зв'язку з припиненням роботи компанія прогнозує втрату 67 млн грн. доходу від реалізації, втрати державного бюджету тільки від рентних платежів прогнозуються на рівні 20 млн грн. на рік. Крім того, витрати на консервацію свердловин становитимуть 10 млн грн., а працівники, які обслуговують свердловини залишаться без роботи.

«Ми розчаровані рішенням Держгеонадр відмовити «Укрнафті» у продовженні ліцензії. Зупинка пов'язана не тільки з прямими фінансовими втратами. Після заглушки свердловин завжди є ризик, що при відновленні видобутку ми не зможемо повернутися на колишній рівень через закупорку привибійних зон свердловин», - прокоментував ситуацію Маврикій Калугін, виконавчий віце-президент з видобутку і переробки ПАТ «Укрнафта».

За його словами, у цьому році закінчується термін дії 9 ліцензій «Укрнафти», на яких видобувається приблизно 20% річного обсягу видобутку нафти. Йдеться про Анастасіївське, Рибальське, Артюхівське, Південно-Панасівське, Липоводолинське і Коржівське родовища в Сумській області, Козіївське і Качаловське ‒ в Харківській, Заводівське – у Львівській області. «Компанія неодноразово повідомляла, що вжила всіх необхідних заходів із продовження цих дозволів, передавши регулятору необхідні документи вчасно і в повному обсязі. Однак Держгеонадра відмовляється продовжувати ліцензії, посилаючись на наявність податкового боргу «Укрнафти». Водночас служба ігнорує судове рішення, яке вступило у законну силу, відповідно до якого наявність податкового боргу не є законною підставою для відмови у видачі або продовженні ліцензії. На думку компанії, такі дії є незаконними, тому «Укрнафта» звернулася до суду для захисту своїх інтересів», - підсумував Маврикій Калугін.