1 0 en43 0 sh64ot 1У бюджеті розвитку Львова на 2020 рік заклали 3 млн гривень на виготовлення проєкту крематорію на території Голосківського кладовища.

Нещодавно «Інститут міста» провів опитування серед мешканців Львова щодо доцільності будівництва крематорію показало, яке показало, що 51% опитаних, які визначились зі своєю думкою, підтримують таку ініціативу. 

Доктор морального богослов'я, кандидат філософських наук зі спеціальності «Етика» отець Ігор Бойко у коментарі Tvoemisto.tv каже, що загалом католицька церква не забороняє спалювання тіл і у багатьох католицьких країнах крематорії існують. Утім, є певні умови, яких треба обов’язково дотримуватись.

«Найважливішим є те, щоби після спалення прах був похований у землі. Церква виступає проти таких речей, як розвіювання праху, зберігання його вдома чи виготовлення якихось речей з нього. Це не схвалюється. До праху треба ставитися як до тлінних останків, що мають бути захоронені у відповідному місці на цвинтарі», – каже отець Ігор Бойко.

Водночас, додає він, якщо останньою волею християнина є поховання в землі, то родина має виконати цю волю.

«Якщо будується крематорій, то також потрібно подбати і про те, де після спалення тлінні останки зберігатимуться. Тут, мабуть, треба дивитися на світову практику. Наприклад, в Англії урни з прахом завжди ховались у землю. Це забирає набагато менше місця. В Італії, наприклад, інша практика – там будують кількаповерхові колумбарії. Церква, напевно, не буде мати застережень», – говорить священник.

Отець Ігор Бойко зазначає, що на похованні останків у землю наполягають відповідні церковні документи, що вказують на таку вимогу з багатьох причин. Окрім того, додає він, це важливо для самих людей, аби відпустити померлого, що має спочивати.

Водночас у Львівській єпархії ПЦУ кажуть, що про плани ЛМР на будівництво крематорію чули давно.

«Але наразі ми це питання не розглядали, щоб можна було говорити про якусь позицію. Та найближчим часом розглянемо», – сказав у коментарі Tvoemisto.tv секретар-референт Львівської єпархії ПЦУ митрофорний протоієрей Руслан Матвієнко.

Нагадаємо, у Львові є 12 цвинтарів. Поховати людину до члена родини, який вже похований, можна на Сихівському цвинтарі, а нові поховання дозволені лише на Голосківському. Утім, місця там вистачить не більше, аніж на 2-3 роки.