ozero
Озеро на вул. Симоненка у Львові, яким воно є. Фото Андрія Поліковського
Ландшафтні архітектори розробили концепцію оновлення території довкола озера на вул. Симоненка у Львові, яка є популярним місцем відпочинку мешканців мікрорайону. Навколо розташовані багатоповерхові житлові будинки, школа, дитсадок, бібліотека та дві поліклініки, проте комплексного ремонту тут не проводили багато років. Відтак території бракує інфраструктури для комфортного відпочинку та дозвілля, саме озеро засмічується й міліє, пише Zaxid.net.

Одразу помітно, що металевий паркан довкола озера дозволяє безперешкодно проникати до нього дітям. Підвищення перед озером у радянські часи задумувався як літня сцена, проте сьогодні вона швидше викликає сум, ніж бажання влаштовувати атракції. Замощення біля бібліотеки та перед школою влаштоване з вуличної плитки, яка не дотикається одна до іншої, це створює незручності для мам з візочками, велосипедистів, дітей на самокатах.

Газони біля будинків на пагорбі справа від озера підтоплюються після дощу. Оскільки не влаштовані зливи води, бруд стікає на схили озера. Дитячий майданчик поруч потребує оновлення: дітей тут буває більше, ніж є гойдалок та лазанок.

Серед позитивів можна виокремити те, що працівники ЛКП «Південне» прибирають сміття, засаджують квітами газони, освітлення довкола озера працює, та є багато лавок, на яких прикручені таблички з ім’ям депутата міського округу.

Із пропозицією розробити концепцію комплексного оновлення одного з громадських просторів у Львові до ЛКП «Інститут просторового розвитку» звернулася команда ландшафтних архітекторів «Puzanov Partners Landscapes». Їм запропонували на вибір кілька територій, архітектори обрали територію довкола озера на вул. Симоненка.

Архітектори обстежили територію, і з’ясували, що купатися у ньому не можна, тож опрацьовували концепцію створення умов для комфортного відпочинку біля нього.

Зокрема, схил озера біля кав’ярні, де є досить вузько, запропонували візуально «видовжити» територію, змонтувавши дерев’яні підвищення, які б продовжували набережну. Вони б слугували оглядовими майданчиками. Також пропонують на березі поставити лежаки для сонячних ванн.

naberejna

Запропоновано також відновити сцену перед озером та облаштувати площу перед нею зручними лавами, щоб можна було організовувати перегляди фільмів під відкритим небом, літературні вечори, дитячі виступи.

На схилі, що веде до бібліотеки, на думку фахівців, можна влаштувати читальну арку, яка б слугувала місцем для бук-кроссингу та приємного читання.

Вони також звернули увагу на потребу розширити та якісно оновити дитячий майданчик, де б дітям було цікаво й безпечно гратися.

maydanchykТакож розробники пропонують перепланувати клумби: доповнити їх деревами та кущами, які б захищали відпочиваючих від протягів та створювали затінок.

klumbyСвої пропозиції архітектори 30 березня спробували представити мешканцям. Через те, що про обговорення повідомили усього лиш за три дні до нього, на подію прийшло небагато людей, при цьому найбільшою групою були люди похилого віку.

Зустріч засвідчила, що територія потребує комплексної уваги. Зокрема, мешканців непокоїть те, що озеро в останні роки зміліло. Вони також звертали увагу на потребу подбати про безпеку дітей, які тут гуляють.

«Озеро є декоративним, воно не підходить для зарибнення чи плавання. Дійсно, воно трохи обміліло. Раніше його підживлювали водою з водопроводу, однак зараз ми не можемо собі цього дозволити. Тому воно наповнюється, коли падають дощі», – зазначив у коментарі ZAXID.NET голова Франківської райадміністрації Львова Тарас Гнида.

За його словами, цього року передбачене 1,2 млн грн на благоустрій території біля будинку №20 на вул. Симоненка, будуть перекладати дорожнє полотно та пішохідні доріжки.

«На оновлення території довкола озера необхідне буде додаткове фінансування. Але спершу має бути напрацьований проект, який треба обговорити із мешканцями району та усіма небайдужими», – зазначив він.

За словами голови райадміністрації, концепцію, напрацьовану ландшафтними архітекторами, винесуть на збори мешканців повторно, щоб із нею могли ознайомитися представники різних соціальних груп.