Народні депутати від Міжфракційного об’єднання групи «Львівщина» завершили зустріч з керівниками області Олегом Синюткою, Олександром Ганущином, мером Львова Андрієм Садовим та мерами інших міст Львівської області щодо вирішення проблеми зі сміттям. Про підсумки "сміттєвої" наради повідомив народний дептутат Ігор Васюник.
"Сьогодні обговорили три нагальні питання, які потрібно вирішувати: 1. Щоденне вивезення сміття з Львова - куди дівати понад 600 тонн. Запустити сортування/пресування сміття - щоб зменшити об’єми. 2. Будівництво сміттєпеперобного заводу та рекультивація Грибовицького полігону. 3. Усунення будь-яких політичних маніпуляцій на цю тему: оприлюднення спільної аполітичної заяви.
Дуже короткий підсумок цієї зустрічі - кожній із сторін попередньо напрацювали перелік зобов’язань. Влада Львова в першу чергу має почати з відкритих і прозорих процесів: запропонувати іншим містам, які мають сертифіковані полігони, укласти напряму договори з чітким терміном дії, обсягом вивезеного сміття, запропонувати вигідні умови співпраці (компенсації, субвенції, інше). Щодо прозорості - ЛМР має розробити прозорий механізм обліку та вагового контролю вивезеного сміття.
Окрім того, в найближчий час повідомити - в які терміни інвестор побудує сміттєпереробний завод і на яких умовах, коли буде практично розпочато рекультивацію Грибовицького полігону…та інше.
Зобов’язання ЛОДА: звернутись письмово до органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрації щодо сприяння прийняття ТПВ з міста Львова на полігонах інших міст Львівської області із зазначенням чітких зобов’язань виконавчих органів Львівської міської ради; сприяти у пошуку нової земельної ділянки під новий полігон та будівництво сміттєпереробного заводу.
Зобов’язання ЛОР: ухвалити звернення до органів місцевого самоврядування Львівської області щодо сприяння прийняття ТПВ з міста Львова на полігонах інших міст Львівської області із зазначенням чітких зобов’язань виконавчих органів Львівської міської ради.
Зобов’язання народних депутатів з Львова та Львівської області - представників усіх політичних сил: Підготувати спільне звернення народних депутатів про сприяння усіх органів центральної влади, органів місцевого самоврядування, політичних сил щодо сприяння та об’єднання зусиль для вирішення проблеми з ТПВ. Зокрема: до КМУ, до органів місцевого самоврядування Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Тернопільської та інших областей. Спільно з представниками ЛМР, ЛОДА провести зустрічі з місцевими громадами щодо роз’яснення необхідності сприяння у вирішенні сміттєвої проблеми Львова та Львівської області. Це дуже короткий перелік зобов’язань. Повний план дій всі сторони допрацюють. Але перші результати від сьогоднішньої зустрічі вже є - ми об’єднались заради вирішення проблеми і мери міст вже обговорили попередньо як будуть діяти", - підсумував Ігор Васюник.