20170214150821За десять місяців від трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі міська влада на крок вперед не поступилася з вирішення сміттєвої проблеми Львова. Такий висновок після  кількох засідань робочих груп щодо вирішення проблеми з фільтратами на сміттєзвалищі зробила міжнародна організація «Екологія-Право-людина», пише Львівський портал.

«У першу чергу, щоб запобігти аварійній ситуації, коли почнуться інтенсивні дощі, щоб уникнути переливів, необхідно ліквідовувати джерело забруднення: очищати фільтрат та скидати на очисні споруди, а не акцентувати увагу на земельній ділянці. Одне з польських підприємств пропонувало встановлення станції очищення фільтрату за 1 млн. злотих. В той час, як міська владу шукає «золоті» по вартості очисні споруди або сьогодні взагалі нехтує чинним законодавством та без очищення направляє фільтрат на ледь працюючі очисні споруди міста», – повідомляють екологи.

Вони зазначають, що замість того, щоб встановити систему зворотного осмосу з потужністю очищення фільтрату 120 м3/добу, запобігти витіканню та прориву дамби, Львівській міській раді терміново потрібна ділянка для будівництва дамби.

«Звичайно, паралельно потрібно відводити земельну ділянку. Мешканці Малехова розуміють добре ситуацію і те, що потрібна земельна ділянка для дамби. Але мешканці не погодяться, щоб земельна ділянка використовувалася під захоронення сміття.

За десять місяців від трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі міська влада на крок вперед не поступилася з вирішення сміттєвої проблеми Львова. Громада ще більше зневірилася у діях чиновників.

Тож лише прозорі зрозумілі дії Львівської міської ради можуть сформувати довіру громади та всебічне сприяння вирішенню проблеми»,- вважають в організації.