nadbudova

Львівський апеляційний адміністративний суд сьогодні скасував постанову суду першої інстанції та визнав протиправною, скасував реєстрацію декларації про готовність об'єкта до експлуатації за адресою Митрополита Андрея,12. Про це повідомила адвокат Ірина Кравець.

Будинок на 5 квартир за адресою Митрополита Андрея, 12 є пам’яткою містобудування і архітектури місцевого значення Львівської області від 1991 року. У 2008 році власник однієї з квартир отримав дозвіл ДАБІ у ЛО на початок будівельних робіт, зокрема на влаштування новоутвореної квартири за рахунок площ горища.

Від 2008 до 2013 року відбулись суттєві зміни у законодавстві, що регулює містобудівну сферу, згідно з якими прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів 1-3 категорії відбувається шляхом реєстрації декларації, а прийняття в експлуатацію об’єктів 4-5 категорії складності здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката, що також передбачає перевірку відповідності об’єкта проектній документації, вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил.

nad2
Так виглядала пам'ятка до реконструкції...
«Так як згаданий будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення,який знаходиться в межах історичного ареалу м.Львова, будь-яке будівництво чи реконструкція, можуть здійснюватись тільки за погодження Міністерством культури України історико-містобудівного обґрунтування, проекту та видачі дозволу Мінкульту на здійснення самих робіт. Крім цього, оскільки будівництво може призвести до втрати об'єктів культурної спадщини місцевого значення, введення в експлуатацію такого об`єкта здійснюється виключно шляхом отримання акту та видачі відповідного сертифікату, а не декларації. Саме це й було підставою позову про скасування декларації по цьому об`єкту. Загалом по цьому об`єкту, відсутні будь-які дозволи чи погодження вповноваженого органу охорони культурної спадщини- міністерства культури України, а наявні дозвола (зокрема, райадміністрації) втратили свою чинність ще до початку виконання робіт та видачі ще одного обов`язкового дозволу на виконання будівельних робіт органами держархбудінспекції.

Слід зазначити, що мешканці неодноразово звертались щодо перевірки законності реконструкції (надбудови) на даному об’єкті, звертали увагу на порушення, насамперед йдеться про надбудову ще одного зайвого поверху у приміщенні горища», - коментує Форпосту адвокат. За її словами, у цій справі важливо, що мешканці домоглись скасування декларації виключно через призму порушення культурних прав громадян.

aktuvist
Активісти, які виступили проти знищення пам'ятки
«Це тільки фундамент до подальшого повноцінного захисту пам’ятки архітектури, повідомила адвокат Ірина Кравець. – Але нам вдалось відстояти право громадян щодо захисту культурної спадщини. На жаль, органи, що вповноважені здійснювати котроль та захист у цій сфері цілковито бездіють. Проте, суд побачив у цьому випадку порушення прав громадян. Сьогоднішнє рішення стане підставою для, в подальшому, повернення пам’ятки до попереднього стану», - тлумачить Ірина Кравець. І при цьому юрист наголошує на впливі містян у захисті історичного середовища Львова.

«Фактично мешканці перебрали на себе функції контролюючих органів, які мали б за цим всім слідкувати. Адже при даній реконструкції виявлено масу порушень і за таких порушень власне руйнується наш історичний ареал», - зазначила у коментарі Форпосту Ірина Кравець.