Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/1206957.jpg'
There was a problem loading image 'images/1206957.jpg'

1206957Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на засіданні уряду прозвітував про причини вибуху на шахті "Степова" ДП "Львіввугілля", передає кореспондент УНН.

Віце-прем'єр розповів, що урядова комісія з'ясувала низку фактів, які вказують на невідповідність будь-яких норм як охорони праці, використання устаткування, так практичних засобів, які перебували під час роботи шахти.

В першу чергу, за його словами, на шахті була відсутня дозвільна документація. "Практично на 10 березня 2017 року була відсутня (документація - ред.) як на виконання робіт підвищеної безпеки, так і на роботу устаткування, які закінчилися ще 8 грудня 2016 року", - сказав він.

Також, зазначив Г.Зубко, прийняття в експлуатацію 133 лави шахти, де відбувся вибух, пройшло без участі представників Держслужби з питань праці.

"В першу чергу була порушена схема, яка була затверджена Держпраці, про провітрювання шахти. І таким чином замість 473 кубів повітря в шахту поступало 156. Це означає, що недостатність провітрювання зумовило під собою виникнення і підвищення змісту метану, а також швидкості того повітря, яке було всередині. Це все було передумовою того вибуху, який стався", - наголосив він.

До того ж, за його словами, кабельна продукція, яка була в шахті, взагалі не відповідає нормативним правилам, і вона не могла бути застосована в шахті.

Віце-прем'єр зазначив, що шахтарі не знали, що стан метану підвищується, бо не спрацювали системи, які мали попередити і вимкнути енергозабезпечення шахти.

"Є підстави для того, щоб провести перевірку всіх шахт країни з зазначених вище питань, а також розробити заходи з недопущення подібних аварій на території України", - резюмував Г.Зубко.

Нагадаємо, 2 березня цього року стався вибух на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля». Восьмеро гірників загинули, майже 30 отримали травми різного ступеня важкості. До опікового відділення Львівської міської клінічної лікарні було скеровано 23 шахтарів. Усі потерпілі отримали компенсації із державного та обласного бюджетів, а також із страхового фонду.