У Львові вимагають перейменувати вулицю у Шевченківському районі, що зараз носить ім'я комуніста Степана Мельничука. Натомість вулицю пропонують назвати на честь головнокомандувача УПА Василя Кука.
Про це заявив львів'янин та громадський активіст Олег Цюпка.
"Чергове саботування декомунізації у Львові. Міська влада Львова за 5 років не спромоглася перейменувати вулицю Мельничука. Комуніста-невдахи, якого розстріляли поляки за невдалу спробу підняти червоне повстання 1922 року в Західній Україні.
Водночас, в топоніміці міста досі не відзначений Василь Кук, головнокомандувач УПА (після загибелі Р. Шухевича). Він, зокрема, очолив Львівську провідну похідну групу, яка дотична до проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 р.
Відповідні звернення про це надіслані", - написав Олег Цюпка на своїй сторінці у Фейсбуку.
Нагадаємо, вулиця Мельничука розташована на Замарстинові. Сполучає між собою вулиці Богдана Януша та Заповітну.
Вулиця виникла на початку XX століття у складі підміського села Замарстинів, не пізніше 1931 року отримала офіційну назву вулиця Старка, на честь Вільгельма Старка, польського військовика, який командував польським загоном у боях на Замарстинові у листопаді 1918 року. Під час німецької окупації, з 1943 року по липень 1944 року вулиця мала назву Максимовичґассе, на честь українського історика, філолога та фольклориста Михайла Максимовича. Сучасну назву вулиця отримала ще за радянських часів, у 1950 році, на честь комуністичного діяча, одного з керівників загону, що увійшов в історію під назвою «червона дванадцятка» Степана Мельничука.
На вулиці частково збереглася старовинна малоповерхова забудова старого Замарстинова. Будинки № 6, № 8 і № 23 оздоблені у стилі сецесії. Під № 23 за Польщі була фабрика кузовів автобусів Францішека Цирзіка, а будинки № 3 і № 5 — зразки раціональної постсецесії.Також є будинки 1930-х років у стилі конструктивізм та нові приватні садиби.