21-го квітня у львівському літературно-меморіальному музеї І.Франка відбудеться відкриття виставки вісімдесятирічної вишивальниці із Донецька Людмили Огнєвої. Майстриня відтворює історичні візерунки, зокрема, і візерунки з елементів рушників та одягу історичних постатей. Про це повідомляє журналістка Мар'яна П'єцух.
Пані Людмила дуже хотіла відкрити виставку у Львові. До цього її роботи уже побачили в Черкасах, Чернігові, Чигирин, Бахмуті, Івано-Франківську, Дніпрі. Зазначимо, що організувати виставку майстринці допомогли громадські активісти та директор музею Франка Богдан Тихолоз.
Виставка «Культурний простір Донеччини» представить до уваги глядачів ретроспективу творів Людмили Огнєвої. Експозиція, зібрала твори різних періодів. Зокрема, будуть представлені унікальні роботи, пов'язані з українцями, чиї справи визначали й сьогодні вирішують долю України, починаючи від св. князя Аскольда, відтворення вишивок політичних в'язнів, пише журналістка.
Разом з тим Мар'яна П'єцух закликає підтримати вишивальницю і допомогти їй коштами. "Їй потрібно спробувати повернути хоча б частково кошти на рамки-скло для експонтатів, які після кожної виставки ламається, таксі по Києву (до вокзалу) і Львову. Ну і загалом їй будуть потрібні кошти для наступних виставок. Картки Ощадбанку на Людмилу Огнєву 5167 4900 3176 7933 або 4790 7000 0761 4986", - йдеться у дописі.
Людмила Огнєва – народилася 1936 року на Вінничині. На Донеччину приїхала у 1944 році. Разом з мамою жила в Торезі, від 1966 року – у Донецьку. Радіофізик. Громадська діячка. Журналістка. Дослідниця української вишивки. Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки народних майстрів України. Працювала інженером на радіозаводі у Воронежі, викладачем у вишах Воронежа та Донецька, програмістом у проектному інституті. У 1998 - 2017 роках очолювала Донецький відділ Союзу українок. У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку, таких як «Світлиця», «Чарівниця». Є автором понад 45 видань про несправедливо замовчуваних героїв українського минулого