18194027 1490380297640981 8600846073565484801 nЄвропейський Союз розпочав проект «Підтримка реформи поліції в Україні» (ПРПУ) вартістю 6 мільйонів євро. Він спрямований на покращення взаємодії з громадськістю у 20 відділах поліції трьох областей України. Проект є продовженням діяльності Консультативної місії ЄС, і буде реалізовуватися протягом 18 місяців поліцією Швеції, Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS) за підтримки КМЄС.

Проектом передбачено створення на Львівщині семи зразкових райвідділів поліції. Йдеться про Дрогобицький, Самбірський, Старосамбірський, Стрийський, Червоноградський, Яворівський та Кам'янка-Бузький відділи поліції.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, сьогоднішній проект буде впроваджуватися у експериментальному порядку у 20 відділеннях на території Київської, Харківської та Львівської областей. Вони будуть оснащені сучасними комп’ютерними системами, транспортом, логістикою.

«20 відділів із 700 – це маленька частина, але крок за кроком ми наблизимося до ідеальної моделі, від візуального до змістового компоненту. Ми намагаємося сформувати райвідділок вашої мрії. Щоб ви прийшли туди і вам було приємно, щоб ви могли отримати все, що необхідно», – наголосив очільник МВС.

Заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв відзначив, що саме ці 20 відділів були обрані за результатами соціологічних досліджень, які проводилися в регіонах. Це регіони з найбільш напруженою оперативною обстановкою.

Загальна інформація

Концепція взаємодії поліції з громадою (community policing) спрямована на покращення відносин між поліцією та місцевими мешканцями, наприклад, через створення консультативних груп, до яких залучатимуться представники місцевої громади, влади, бізнесу, релігійних установ. Модель «communitypolicing» працює також на попередження та розкриття злочинів, адже особлива увага приділяється співпраці з громадою щодо виявлення причин злочинів.

Для покращення взаємодії поліції з громадою проект передбачає ремонт приймальних приміщень 20 поліцейських відділів – учасників проекту та передачу 15 поліцейських автомобілів. У рамках проекту також планується проведення тренінгів з лідерства для керівників вищої та середньої ланки поліції, а також навчання в інших сферах, наприклад, курси управління стресом.

Скандинавська модель охорони громадського порядку передбачає попередження насильства під час масових заходів (мітингів, спортивних заходів, тощо) шляхом постійного спілкування з натовпом, ретельного планування та аналізу ризиків. Основним принципом є сприяння проведенню мирних зібрань та підтримка демократичних прав громадян.