Із села Новосілка біля Львова до Києва попрямувала океанська яхта Starwind. У ангарі, який спеціально збудували на приватному подвір’ї, її впродовж 8 років створював львів’янин Мирон Гуменецький.
У п’ятницю, 31 липня, перед подорожжю до столиці, яхту виставили для огляду у с. Новосілка, що біля Раковця.
До слова, це не перша «робота» Мирона Гуменецького. Про це пише ZAXID.NET. Він брав участь у будівництві дерев’яного човна «Шквал», козацьких чайок «Спас» та «Отаман», а також створив веслового океанського човна для львів’янина Дмитра Рєзвого, який планував відправитися в регату через Атлантичний океан.
Мирон Гуменецький розповів про роботу над створенням яхти, а також нові проекти.
За словами Мирона Гуменецького, найскладніше було відважитися на такий проект, бо це велика яхта, яка може вмістити до 12 людей. За його словами, раніше йому вже доводилося брати участь в будівництві більших плавзасобів, але за рівнем складності, цей проект – наймасштабніший і найскладніший. А почалося все із мрії про кругосвітню подорож…
«Вона будувалася для двох, щоби обійти довкола світу. Але чоловік, з яким ми починали цей проект – Юрій Сакович, відмовився від нього. Коли почалася війна на сході України, у нього виникли проблеми з бізнесом, він був змушений відмовитися від цього проекту. Тож тоді довелося трохи призупинити будівництво. Потім знайшовся інший компаньйон, який не хоче публічності. Із ним і продовжили створювати яхту. Але у нього зовсім інший підхід до цього проекту, зовсім інше бачення. Відтак яхта стала більшою та комфортабельнішою», – розповів Мирон.
Поки що від ідеї про далеку мандрівку довелося відмовитися. Тож наразі, ймовірно, Starwind стане комерційним проектом.
На яхті облаштовані дві каюти для команди, одна капітанська, кают-компанія і камбуз (кухня). Яхта може вмістити до 12 людей, вона вийшла швидкою, спортивною, легкою, але в цей же час доволі комфортабельною.
«Вона має 45 футів, це майже 14 метрів у довжину. Ширина – 4 м, висота щогли 18 м, загальна вага 5,5-6 т. Лише сам баласт яхти (вантаж, який використовується для більшої осадки та сталості – ред.) важить близько 2 т. Креслення я отримав у Франції від чоловіка, разом із яким будував схожу яхту. Він вже мав досвід будівництва й ходіння на такій яхті і розповідав, що вона може розвивати швидкість до 16 вузлів (близько 30 км/год. - ред.)», – розповів Мирон.