l HY2V1HWPMЧоловіків прийматимуть на роботу або навчання тільки після постановки на військовий облік у районних (міських) військкоматах, а також в разі їх перебування на військовому обліку в СБУ або Службі зовнішньої розвідки.

Обов'язкова перевірка у громадян при прийомі на роботу або навчання наявності військово-облікові документи. У військовозобов'язаних такими документами є військовий квиток або тимчасове посвідчення, а у призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць, пише "Ліга".

На підприємства, установи та організації покладається виконання деяких заходів з ведення персонального обліку призовників і військовозобов'язаних. До числа таких заходів відноситься внесення в особисті картки змін щодо сімейного стану, місця проживання, освіти, місця роботи і посади військовозобов'язаного.

Таким чином, підприємства, установи та організації, в яких працюють призовники та військовозобов'язані, повинні в 5-денний термін з дня подання відповідних документів вносити в особові картки призовників та військовозобов'язаних зміни стосовно їхнього особистого життя і повідомляти про зміни районні (міські) військові комісаріати щомісяця до 5 числа.

Дані карток первинного обліку призовників та військовозобов'язаних звіряються держорганами з їх обліковими даними, зазначеними в особових картках на підприємствах за місцем роботи, з будинковими книгами, іншими документами з питань реєстрації місця проживання фізичних осіб. Адреса фактичного проживання призовників та військовозобов'язаних перевіряється шляхом проведення подвірного обходу. Крім того, під час звірок перевіряється наявність і стан військово-облікових документів фізосіб. Такі звірки проводяться не менше одного разу на рік.

Особливості персонального обліку призовників та військовозобов'язаних роз'яснені в листі Міноборони від 31 березня 2017 року № 116/9/5/2807