48261jjkkklkЗа цьогорічним підрахунком, який проводили 27−29 серпня спільно працівники ЛКП «Лев», представники ініціативи Animal-ID.info, зооактивісти, волонтери, небайдужі львів'яни та опікуни за спеціальною міжнародною методикою, у місті нарахували 207 безпритульних тварин.

У порівнянні з 2018 роком цей показник знизився вдвічі. 

«За 5 років підприємство опрацювало майже 3 тисячі безпритульних тварин, частина з них знайшли своїх власників, і їх було повернуто в сім'ї. Загалом нам вдалося стерилізувати 2086 тварин та ще 1760 прилаштували. Відсоток прилаштування за минулий рік досяг понад 90%» — розповіла радниця мера з питань безпритульних тварин Оксана Кошак.

При цьому вона додала, що з бюджету міста за ці 5 років витрачено на розв’язання проблеми з безпритульними тваринами 12,5 млн грн.

«Місто Львів знайшло механізм, як в Україні не витрачаючи великих бюджетів, не перетримуючи довго тварин в притулках, зменшити кількість собак на вулиці. Це унікальна модель, яка показала свою ефективність у щорічних волонтерських підрахунках», — зазначила Оксана Кошак.

У Львові для того, щоб запобігти збільшенню кількості безпритульних собак на вулицях міста, запровадили обов’язкове чіпування. Цю процедуру роблять господарським собакам. Це є найнадійнішим методом знайти власника собаки, якщо тварина загубилась. За словами засновника міжнародної платформи ідентифікації тварин Animal-id.info UA Віктора Копача, з 2017 року у Львові вдалося прочіпувати майже 10 тисяч тварин.